بارشهای برف و باران خراسان رضوی را فرا می‌گیرد

مشهد- ایرنا- بارشهای باران و برف همراه با افت دما و احتمال آبگرفتگی از فردا یکشنبه در استان خراسان رضوی آغاز می‌شود و تا صبح روز سه شنبه این هفته ادامه دارد.

رییس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: به دنبال نفوذ جریانات به نسبت سرد شمالی این بارشها بیشتر در نیمه شمالی استان رخ خواهد داد.
یحیی قاینی پور افزود: طی این مدت کاهش بین ۶ و هشت درجه ای دمای هوا، بارش پراکنده باران و برف به ویژه در ارتفاعات هزار مسجد و بینالود و در مناطق مستعد، وزش باد شدید لحظه‌ای پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: بیشترین بارش طی روز دوشنبه در مناطق شمالی، غربی و ارتفاعات مرکزی استان خراسان رضوی  رخ می‌دهد.
رییس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: این بارشها تا صبح روز سه شنبه هفته جاری ادامه دارد اما روند کاهش دما تا روز چهارشنبه این هفته پیش بینی شده است.
قاینی پور افزود: هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای در سطح زرد نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر، تشکیل مه و کاهش میدان دید افقی، لغزندگی و اختلال در سیستم حمل و نقل محورهای کوهستانی و آسیب به سازه های موقت به علت وزش باد هشدار داده است.
او ادامه داد: طی این مدت در نواحی کوهستانی و سردسیر  استان خراسان رضوی حداقل دمای شبانه به حدود صفر درجه سلسیوس خواهد رسید.
رییس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر این اساس خودداری از تردد و سفرهای غیر ضروری به ویژه در محورهای کوهستانی شمال استان، تنظیم دمای گلخانه ها، مرغداری ها، دامداری ها و مراکزی که تولیدات آنها نسبت به تغییرات دمایی آسیب پذیرند و همچنین تمهیدات لازم برای جمع آوری محصولات کشاورزی دپو شده مورد تاکید است.
قاینی پور افزود:قوچان با کمینه دمای هوای پنج درجه سلسیوس و سبزوار با بیشینه دمای هوای  ۳۳ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
وی اضافه کرد: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان تایباد با سرعت ۴۷ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =