اختصاص ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دستاورد سفر نوبخت به کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- «محمدباقر نوبخت»؛ معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه روز پنجشنبه سوم مهرماه وارد کرمانشاه شد و با امضای تفاهم‌نامه‌های مشترک با استاندار کرمانشاه، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تسریع در توسعه و پیشرفت این استان اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ با اختصاص این میزان اعتبار هشت هزار و ۱۱۱ فرصت شغلی در استان کرمانشاه که نرخ بیکاری بالایی دارد و در ردیف استان های اول در این زمینه است، ایجاد می‌شود.

معاون رییس جمهوری در این سفر از سه طرح عمرانی اولویت دار شامل ساخت ورزشگاه ۶ هزار نفری، تصفیه خانه آب و باغ موزه دفاع مقدس شهر کرمانشاه بازدید کرد و دستور تخصیص اعتبارات مورد نیاز به منظور بهره برداری از این طرح ها را تا پایان امسال صادر کرد.

اختصاص هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی

 معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در تشریح دستاوردهای سفر خود به استان کرمانشاه در پایان این سفر در جمع خبرنگاران اعلام کرد که در این سفر با استاندار کرمانشاه تفاهم نامه هایی را امضا کردیم و همچنین تعهداتی دادیم که براساس آن ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به استان اختصاص می یابد.

«محمدباقر نوبخت» به تشریح اختصاص این میزان اعتبار پرداخت و افزود: دولت تا پایان امسال هزار میلیارد تومان برای ۱۷ طرح و پروژه‌ عمرانی استان کرمانشاه با اولویت طرح های مهم و دارای پیشرفت فیزیکی بالا اختصاص می‌دهد.

به گفته او، تکمیل پروژه ساخت ورزشگاه ۶ هزار نفری، تکمیل پروژه تصفیه خانه آب و همچنین شروع ساخت باغ موزه دفاع مقدس از جمله طرح هایی مهم و اولویت داری است که در این سفر نیز از آن بازدید کردیم و در اولویت پرداخت اعتبار است.

تامین اعتبار هزار و ۴۵۱ میلیارد تومانی برای ۵۲ طرح تولیدی 

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام‌ جهش تولید گفت: در قالب تفاهم‌نامه جهش تولید و برای تحقق این موضوع هزار و ۴۵۱ میلیارد تومان برای ۵۲ طرح تولیدی اختصاص می‌یابد که با اجرای این طرح‌ها هشت هزار و ۱۱۱ فرصت شغلی در استان کرمانشاه ایجاد می‌شود.

او اتمام طرح های عمرانی و تولیدی تا پایان دولت دوازدهم را در اولویت اصلی دولت دانست و افزود: برای بهره مندی مردم استان کرمانشاه این طرح ها را حداکثر تا پایان دولت به بهره برداری می رسانیم.

نوبخت به طرح‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: این نهاد با ۲۸۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ۶ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می‌کند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه همچنین اظهار داشت: تفاهم‌نامه احداث ۲ هزار واحد مسکونی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استانداری و با پشتیبانی مالی سازمان برنامه و بودجه امضاء شد و توسط رییس کمیته امداد حضرت امام (ره) با اولویت بین مددجویان توزیع می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این واحدهای مسکونی تا بهار سال آینده باید افتتاح شود، گفت: بازهم برای افتتاح این ۲ هزار واحد مسکونی در سال آینده به استان کرمانشاه بر می‌گردم.

اختصاص هزار و ۹۰۳ میلیارد تومان به در سفر دولت به کرمانشاه

نوبخت در ادامه به سفر هیات دولت به استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: در آن سفر ۵۴ طرح و پروژه با هزار و ۱۰۸ میلیارد تومان تصویب شد که ۱۷۲ درصد بیشتر از این مبلغ معادل هزار و ۹۰۳ میلیارد تومان دولت پرداخت کرده است.

او تصریح کرد:  همچنین برای توسعه شبکه دیجیتالی و تکمیل پوشش سیگنال‌رسانی تفاهم‌نامه‌ای با اعتبار ۴۷ میلیارد تومان با صدا و سیما امضاء شد.

قصرشیرین و گیلانغرب مقصد بعدی برنامه‌های نوبت عصر معاون رییس جمهوری به استان کرمانشاه بود. نوبخت ابتدا از پایانه مرزی پرویزخان بازدید کرد و همچنین پس از بازدید از یادمان شهدا و مرکز فرهنگی گیلانغرب در مراسم کلنگ‌زنی مسکن خانوارهای نیازمند و فاقد سرپناه روستای گورسفید حضور یافت.

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث ۲ هزار خانه

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این آیین گفت: برای واگذاری این واحدها بین واجدان شرایط از میان افراد زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و روستاییان دارای واحد مسکونی کم‌دوام و فاقد درآمد ۲ هزار خانوار انتخاب شده‌اند.

«علیرضا تابش» افزود: در مجموع برای ساخت این واحدها ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه می شود که سهم هر واحد ۵۰ میلیون تومان تسهیلات باسود سه درصد و همچنین ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط سازمان برنامه و بودجه است.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در این سفر از ورزشگاه ۶ هزار نفری کرمانشاه، تصفیه خانه آب و باغ موزه دفاع مقدس در پادگان توحید بازدید کرد و سپس به شهرستان هرسین رفت و ۲ هزار و ۴۱ واحد مسکونی بازسازی شده از سیل را در این شهرستان افتتاح کرد.

نوبخت همچنین در این سفر در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری شرکت کرد و سپس عازم غرب استان کرمانشاه شد و بعد از بازدید از پایانه مرزی پرویزخان قصرشیرین و یادمان شهدا و مرکز فرهنگی گیلانغرب در مراسم کلنگ‌زنی مسکن خانوارهای نیازمند و فاقد سرپناه روستای گورسفید حضور یافت.