پتروشیمی‌های عسلویه ۲۰ میلیارد تومان به بیمارستان‌های بوشهر کمک کردند

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در هفت ماه گذشته شورای راهبردی پتروشیمی‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و عسلویه ۲۰ میلیارد تومان بصورت نقدی و تجهیزاتی به بیمارستان‌های این استان کمک کردند.

دکتر سعید کشمیری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تجهیزات و لوازم پزشکی بر اساس نیاز مراکز درمانی منطقه و با نظر مسئولان و کارشناسان سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت خریداری شده‌است.

وی بیان کرد: شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با هدف همراهی با جامعه پیرامونی در مقابله با اپیدمی ویروس کرونا و  ارتقای سطح توانمندی مراکز درمانی این منطقه، نسبت به تامین اقلام مورد نیاز آنها اقدام کرده‌است.

دبیرستاد استانی مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: در هفت ماه گذشته بیش از ۶۰ تخت آی سی یو با تجهیزات کامل به امکانات درمانی این استان افزوده شده‌است.

وی تعمیر اساسی سه دستگاه اکسیژن ساز، فراهم کردن مقدمات نصب هفت دستگاه اکسیژن ساز، نصب ۲ دستگاه جدید سی تی اسکن، ۳۰ دستگاه دیالیز، اهدای یک دستگاه آفرزیس را از دیگر کمک‌ها و اقداماتی عنوان کرد که برای تامین تجهیزات بیمارستان‌های استان بوشهر انجام شده‌است.

کشمیری اضافه کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان رغبت مردم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان بوشهر مطلوب است هرچند تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله زیادی وجود دارد اما همین امر باعث شده استان هنوز در موج سوم شیوع ویروس کرونا قرار نگیرد و شتاب انفجاری بیماری را تجربه نکند.

وی تاکید کرد: اگر ۹۰ درصد افراد جامعه از ماسک استفاده کنند مانند این است که همه مردم از واکسن استفاده کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به آغاز فصل پائیز و شیوع بیماری‌های تنفسی از جمله آنفلوآنزا گفت: در صورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک حتی امکان پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها نیز وجود دارد چنانچه در بسیاری از کشورهای نیمکره جنوبی به علت استفاده از ماسک همه گیری بیماری‌ها را همچون سال گذشته نداشته اند.     

وی ادامه داد: هرچند با توجه به تحریم‌ها از نظر انتقال ارز و تحویل واکسن کشور با مشکلاتی روبرو بود اما بخشی از نیاز کشور تامین شده و قرار است تا هفته آینده در استان‌ها توزیع شود.

کشمیری گفت: کل موارد مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تاکنون ۱۲ هزار و ۲۴۱ نفر که ۹هزار و ۲۰۰ نفر با تشخیص قطعی بستری و تاکنون ۹۰ درصد آنان با سلامتی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =