۴۶۰ میلیارد ریال اعتبار به راه بجنورد - جنگل گلستان تخصیص یافت

بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی گفت: هزار و ۹۰ میلیارد ریال اعتبار امسال برای اجرای طرح بزرگراه بجنورد- جنگل گلستان مصوب شده که تاکنون ۴۶۰ میلیارد ریال آن تخصیص پیدا کرده است.

جواد زارعی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بودجه امسال ۸۵۰ میلیارد ریال برای پروژه راهسازی بجنورد- جنگل گلستان منظور شده بود اما با توجه به اهمیت این پروژه این رقم به هزار و ۹۰ میلیارد ریال افزایش یافت.  

وی افزود: با توجه به تخصیص های امسال، تمامی پیمانکاران در محور بجنورد - جنگل گلستان فعال شده اند و روند کار از شتاب قابل قبولی برخوردار است.

وی تصریح کرد: ۱۰ کیلومتر از این محور که شامل ۶ کیلومتر در محدوده روستای «تاتار» تا پیچ «پرستار» و چهار کیلومتر در محدوده روستای «رباط قره بیل» و تقاطع غیرهمسطح غربی کنارگذر شمالی بجنورد است، ‌تا چند ماه دیگر تکمیل و زیر بار ترافیکی قرار خواهد گرفت.  

مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی افزود: پیمانکاران این پروژه راهسازی در حال حاضر ۸۰۰ میلیارد ریال از دولت مطالبات دارند که ۵۵۰ میلیارد ریال مربوط به پیمانکاران استان خراسان شمالی است.

زارعی اظهار داشت: این پروژه در لیست پروژه های جهش تولید هم قرار دارد و در صورت تخصیص اعتبار از محل اعتبارات جهش تولید، تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل می شود.

وی افزود: پروژه چهارخطه کردن محور بجنورد- جنگل گلستان ۱۴۳ کیلومتر طول دارد که با احتساب ۲۰ کیلومتر کنارگذر بجنورد، طول آن به ۱۶۳ کیلومتر می رسد، اکنون ۸۰ کیلومتر از این محور به بهره برداری رسیده و ۶۳ کیلومتر مانده نیز در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه برای تکمیل اجرای پروژه راهسازی بجنورد- جنگل گلستان در سفر کاروان دولت به استان ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است، گفت: تا پایان سال ۹۸ حدود ۵۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات مصوب سفر دولت به استان، پرداخت شده است و تامین مابقی هم در دست پیگیری است.  

مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه پروژه چهار خطه کردن محور بجنورد-جنگل گلستان ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار داشت: بخشی از این محور به طول ۱۰ کیلومتر آماده آسفالت است که آسفالت آن از هفته گذشته آغاز شده است.  

باند دوم بزرگراه بهشهر- گرگان- بجنورد- قوچان، بخشی از دالان سراسری شرق به غرب در شمال کشور است که کل این محور ۵۳۲ کیلومتر طول دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =