ایلام در هفته‌ای که گذشت؛ وضعیت قرمز کرونا و تایید صحت انتخابات

ایلام - ایرنا - استان ایلام در هفته گذشته پس از مدت‌ها که در وضعیت هشدار کرونا قرار داشت با افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌ها دوباره در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، صحت دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که ۲۱ شهریورماه در حوزه جنوب استان ایلام برگزار شد توسط شورای نگهبان تایید شد.

استان ایلام در واپسین روزهای هفته گذشته میزبان هیاتی بلندپایه از اعضای هیات دولت به ریاست محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه بود.

نوبخت بعد از کرمانشاه راهی استان ایلام شد و ۲ روز را مهمان این استان بود و گلنگ زنی، افتتاح یا بازدید برخی طرح‌ها را در دستور کار خود داشت.

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه از ایجاد سه هزار و ۵۰۹ فرصت شغلی در پی انعقاد تفاهم‌نامه میان استانداری ایلام و این سازمان خبر داد و گفت: ۱۳ هزارمیلیارد ریال اعتبار برای ۲۳ طرح در حال ساخت و نیمه‌تمام استان ایلام اختصاص یافته است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) هم که نوبخت را در سفر به استان ایلام همراهی می‌کرد، در مورد اشتغال‌زایی مددجویان ساکن استان ایلام و تحت حمایت این نهاد گفت: امسال پنج هزار فرصت شغلی برای افراد تحت پوشش این نهاد در استان ایلام ایجاد خواهد شد.

استان ایلام همچنین میزبان فرمانده مرزبانی کشور بود که پاسگاه مرزی قافله‌جا در شهرستان دهلران را افتتاح کرد و نیز خبر از انسداد تمام مرزهای کشور در ایام اربعین داد.

همچنین در این هفته فاز اول باغ‌موزه دفاع مقدس ایلام توسط رییس مجلس شورای اسلامی و نیز عملیات آبرسانی به ۲۴ روستای شهرستان چرداول با حضور وزیر نیرو از طریق ویدیوکنفرانس افتتاح شد.

نوبخت وارد ایلام شد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه عصر پنجشنبه سوم مهرماه با استقبال استاندار ایلام و جمعی از مسوولان در سفری ۲ روزه وارد استان ایلام شد.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت با استقبال قاسم سلیمانی دشتکی از طریق بالگرد و از مسیر استان کرمانشاه وارد بخش شباب شهرستان چرداول استان ایلام شد.

نوبخت امروز پنجشنبه سوم مهرماه در نخستین روز سفر به استان ایلام، ۲ واحد صنعتی در بخش شباب شهرستان چرداول را افتتاح می کند.

نوبخت: طرح‌های عمرانی ایلام قبل از پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسند

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: طرح های عمرانی استان ایلام قبل از پایان دولت دوازدهم تکمیل شده و به بهره برداری می رسند.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در بدو ورود به استان ایلام در جمع خبرنگاران افزود: ۲ هزار واحد مسکونی نیز در کمتر از یک سال در این استان ااحداث می شود که اولویت با مددجویان تحت پوشش کمیته امداد است. 

وی یادآور شد: کلید این ۲ هزار واحد نیز پیش بینی می شود در کمتر از یک سال از فروردین تا اردیبهشت به افراد مورد نظر تقدیم شود.

نوبخت: ۱۳ هزار میلیارد ریال برای اجرای ۲۳ طرح ایلام اختصاص یافت

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۲۳ طرح نیمه تمام استان ایلام اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، محمد باقر نوبخت در جمع بندی نتایج سفر به استان ایلام اظهار داشت: با توجه به اینکه این سفر در هفته دفاع مقدس انجام شد استان و منطقه ای انتخاب شد که از نظر مقاومت و پایداری در ایران شهره و قابل افتخار است.

نوبخت: توافقنامه جهش تولید سه هزار و ۵۰۹ شغل در ایلام ایجاد می کند

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه از ایجاد سه هزار و ۵۰۹ فرصت شغلی در پی انعقاد تفاهم نامه میان استانداری ایلام و این سازمان خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت روز جمعه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان ایلام اظهار داشت: سه هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال برای محقق شدن اهداف موافقت نامه جهش تولید که در راستای تحقق شعار سال مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی تدوین شده در نظر گرفته شده است.

۲ واحد صنعتی ایلام با حضور نوبخت افتتاح شد

۲ طرح صنعتی شامل کوشاب غرب و شرکت فولادگستر آتنا واقع در شهرک صنعتی شباب شهرستان چرداول ایلام روز پنجشنبه با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام در حاشیه این آیین گفت: شرکت فولاد گستر آتنا با تولید محصول مقاطع فوالدی اچ اس اس دارای ظرفیت اسمی ۳۰۰ هزار تن و اشتغالزایی ۸۵ نفر است.

امام جمعه: تامین اعتبار سامانه گرمسیری از خواسته های مردم ایلام است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: تامین اعتبار سه هزار میلیارد تومانی برای تکمیل طرح سامانه گرمسیری از مهمترین خواسته ها و نیازهای مردم این استان است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز جمعه در دیدار با محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: ایجاد بزرگراه با توجه به تردد زائران اربعین یکی دیگر از خواسته های مردم ایلام است.

استاندار: نظام و دولت توجه ویژه ای به ایلام دارند

استاندار گفت: دولت و نظام توجه خاص و ویژه ای به استان های محرومی همچون ایلام دارند و سفر رییس سازمان برنامه و بودجه، مسوولان کمیته امداد و بنیاد مسکن به استان با هدف رصد آخرین پروژه های در دست اجرا انجام شده است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز جمعه در دیدار رییس سازمان برنامه و بودجه با امام جمعه ایلام افزود: سفر نوبخت در چارچوب تقویت اهداف جهش تولید در استان صورت می گیرد، چندین پروژه اشتغالزا و تولیدی در این سفر مورد بهره برداری و بازدید قرار می گیرد که امیدواریم اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آنها تخصیص یابد.

استاندار: حجم سرمایه گذاری هلدینگ های بزرگ در ایلام قابل توجه است

استاندار ایلام گفت: هلدینگ های بزرگی هم اکنون در استان ایلام حضور دارند که حجم سرمایه گذاری آنها قابل توجه است و می توانند در اجرای پروژه های در دست اجرا نقش آفرین باشند.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز جمعه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان ایلام با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: حجم سرمایه گذاری که در طول سه سال اخیر در زیرساخت های استان انجام گرفته بسیار قابل توجه است و شرکت های بزرگی همچون هلدینگ خلیج فارس، بنیادهای علوی ، کوثر ، برکت و شرکت های زیر مجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پروژه های بزرگی را در ایلام شروع کرده اند که تکمیل آنها نویدبخش تحولی بزرگ بویژه از منظر صنعتی در استان ایلام است.

نمایندگان ایلام خواستار تاسیس دفتر نفت و گاز غرب کشور در این استان شدند

سارا فلاحی، علی اکبر بسطامی و بهزاد علیزاده نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان ایلام با حضور نوبخت از عدم استقرار دفتر نفت و گاز غرب کشور در ایلام انتقاد کردند و خواستار تاسیس این دفتر در استان شدند.

پاسگاه مرزی قافله‌جا در دهلران به بهره‌برداری رسید

پاسگاه مرزی قافله جا روز پنجشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی(ناجا) در شهرستان دهلران استان ایلام به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، سردار احمد علی گودرزی در حاشیه بهره برداری از این پاسگاه مرزی گفت: استان ایلام نماد قهرمانی و پایمردی در دفاع مقدس است و امروز مرزبانان نیز با همان روحیه دوران دفاع مقدس ادامه دهنده راه رزمندگان هستند.

وی به امنیت پایدار در مرزهای استان ایلام اشاره کرد و افزود: این مهم حاصل حمایت استاندار، فرمانداران، مردم، نیروهای نظامی و انتظامی، سپاه و سربازان گمنام امام زمان(عج) و مرزبانانی است که شب و روز مرزها را رصد می کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا: تمامی مرزهای کشور ایام اربعین بسته است

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری ایلامی با تاکید بر بسته بودن مرزهای کشور در ایام اربعین حسینی از زایران خواست از حضور در مرزها خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، سردار احمدعلی گودرزی شامگاه چهارشنبه در نشست کارگروه ویژه مرز استان ایلام با تاکید بر اینکه همه مرزهای کشور در ایام اربعین بسته است، اظهار داشت: با اعلام دولت عراق و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا همایش بزرگ اربعین امسال برگزار نمی شود. 

استاندار ایلام: تفاهم نامه جهش تولید در سفر معاون رییس جمهوری منعقد می شود

استاندار ایلام با اشاره به سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان ایلام در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری، گفت: تفاهم نامه جهش تولید در این سفر منعقد می شود.

قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اظهار داشت: در جریان سفر محمدباقر نوبخت به استان تفاهم نامه جهش تولید میان استاندار ایلام و رییس سازمان سازمان برنامه و بودجه امضا می رسد که تحولات مثبتی را در توسعه استان ایجاد خواهد کرد.

وزیر نیرو طرح آبرسانی به ۲۴ روستای چرداول ایلام را افتتاح کرد

پروژه آبرسانی به ۲۴ روستای شهرستان چرداول استان ایلام امروز در قالب پویش هر هفته الف - ب - ایران همزمان با چند استان دیگر از طریق ویدیوکنفرانس توسط وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، در بیست و یکمین هفته از پویش (الف - ب - ایران "ساخت و سازها و ساز و کارها"  امروز یکشنبه ۳۰ شهریور ماه و با حضور وزیر نیرو در استان همدان آیین افتتاح همزمان طرح های آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان به بهره برداری رسید.

در این آیین پروژه آبرسانی به ۲۴ روستای شهرستان چرداول استان ایلام با اعتباری افزون بر ۵۸ میلیارد ریال به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

استاندار: شاخص بهره‌مندی روستاهای ایلام از آب آشامیدنی به ۸۰ درصد رسید

استاندار ایلام گفت: شاخص بهره‌مندی روستاییان این استان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی از ۶۰ درصد در سال ۹۲ به ۸۰ درصد در سال جاری رسیده است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در آئین افتتاح طرح های آبرسانی روستایی استان ایلام که با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: در ابتدای آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید ۱۲۵ روستا در این استان با استفاده از تانکر سیار آبرسانی می‌شدند اما در پی برنامه‌ریزی مناسب و اجرای طرح های آبرسانی در استان توسط وزارت نیرو هم‌ اکنون ساکنان ۱۰۳ روستا از این تعداد دیگر نیازی به تانکر برای آبرسانی ندارند.

باغ موزه دفاع مقدس استان ایلام به بهره‌برداری رسید

مرحله نخست باغ موزه دفاع مقدس استان ایلام روز چهارشنبه در دومین روز از هفته گرامیداشت دفاع مقدس همزمان با هفت استان دیگر؛ به صورت ویدئوکنفرانس با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.

استاندار ایلام در این آیین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: مردم شهیدپرور استان ایلام به‌عنوان مرزبانان غیور ایران اسلامی با ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق در خط مقدم دفاع از این مرزوبوم نقش بی‌بدیل و انکارناپذیری در هشت سال دفاع مقدس ایفا کردند.

معاون وزیر آموزش و پرورش: تدریس در مدارس باید حضوری و مجازی باشد

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: تدریس در مدارس از سوی معلمان باید همزمان به صورت حضوری و مجازی ارایه شود.

شاپور محمدزاده روز یکشنبه در حاشیه بازدید از شماری از مدارس شهرستان چرداول و بخش چوار ایلام در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به آموزش‌های تلفیقی به صورت حضوری و مجازی در سال تحصیلی جاری به علت شیوع کرونا، این آموزش‌ها از سوی معلمان باید هم حضوری و هم مجازی باشد.

یک اثر دفاع مقدس ایلام در فهرست آثار تاریخی و فرهنگی ثبت شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس در نشست شورای ملی ثبت آثار تاریخی، فرهنگی غیرمنقول ویژه ثبت یادمان‌های دفاع مقدس، یک اثر دفاع مقدس این استان در فهرست آثار واجد ارزش تاریخی و فرهنگی کشور ثبت شد.

عبدالمالک شنبه‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زمین فوتبال چوار، منطقه عملیاتی میمک، یادمان شهدای چنگوله و منطقه گره‌شیر در استان ایلام واجد ارزش و ثبت در فهرست آثار تاریخی و فرهنگی هستند.

معاون استاندار: خام فروشی و نبود برند معضل اصلی فروش تولیدات دامی ایلام است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام خام فروشی و نداشتن برند و بسته بندی ویژه برای فرآورده های دامی را یکی از معضلات استان در عدم موفقیت در معرفی و فروش تولیدات کشاورزی و دامی استان برشمرد.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستمزاد روز سه‌شنبه در دیدار با اعضای نظام مهندسی کشاورزی استان ایلام اظهار داشت: برندسازی، فرآوری و بسته بندی نقش بسیار مهمی در افزایش ارزش افزوده و همچنین ارزش گذاری فرآورده های تولید شده دارد.

سه هزار میلیارد ریال برای احداث بزرگراه در ایلام سرمایه‌گذاری شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: سه هزار میلیارد ریال طی ۳۰ ماه گذشته برای توسعه شبکه بزرگراهی این استان سرمایه‌گذاری شده است.

احمد کرمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنااظهار داشت: ۱۰ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال در طول ۲.۵ سال گذشته برای توسعه راه‌های مواصلاتی و همچنین تکمیل واحدهای مسکن مهر و ساختمان‌های اداری در این استان از سوی دولت پرداخت شده است.

ایلام دوباره در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ایلام بار دیگر در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت و طی ۴۸ ساعت گذشته ۷۰ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری در بیمارستان بستری شدند.

 دکتر جمیل صادقی‌فر روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بیماری در همه کشور به پیک رسیده، خیز جدید بیماری همزمان با تغییر فصل آغاز شده و سرعت انتقال بیماری نیز بالا رفته است که بدلیل تجمعات و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

صحت انتخابات حوزه جنوب ایلام تایید شد

رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان ایلام گفت: صحت انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه جنوب ایلام تایید شد.

یوسف امیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق بررسی‌های انجام گرفته توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات کشور، سلامت انتخابات حوزه انتخابیه جنوب ایلام مورد تایید قرار گرفت.

وی افزود: به این ترتیب بهزاد علیزاده با اخذ بیشترین آرا به عنوان سومین نماینده مردم استان ایلام در حوزه انتخابیه جنوب ایلام شامل شهرستان‌های دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره راهی مجلس شورای اسلامی شد.

استاندار ایلام: مرز مهران پذیرای زائران اربعین نیست

استاندار ایلام از تمامی زوار اربعین خواست: از مراجعه به مرز مهران برای تردد به عتبات عالیات جدا خودداری کنند زیرا این مرز به هیچ عنوان پذیرای زائران نخواهد بود.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونا اظهار داشت: ورود هرگونه زائر اربعین به استان ایلام به علت شیوع کرونا ممنوع است و طرف عراقی نیز از خروج زائران اربعین ممانعت می کند.

وی تاکید کرد: امسال هیچ گونه امکانات پذیرایی، خدماتی و درمانی برای خدمات رسانی به زائران اربعین در مرز مهران مستقر نمی شود.

رییس پلیس راه ایلام: مسیرهای منتهی به مرز مهران مسدود است

رییس پلیس راه ایلام گفت: مسیر پل زائر و راه های منتهی به شهرستان مهران به سمت پایانه مرزی به منظور جلوگیری از تردد زائران بر روی مسافران اربعین مسدود شده است.

سرهنگ رضاهمتی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از تمام پاسگاه ها و ایستگاه های ایست و بازرسی استان های همجوار ایلام خواسته شده است که از حرکت کاروان های اربعین به سمت استان ایلام جلوگیری کنند.

وی افزود: به تمام مراکز ایست و بازرسی سایر نقاط کشور نیز ابلاغ شده است که مانع حرکت کاوران های اربعین به سمت استان ایلام شوند و بدون مماشات از حضور این زائران در استان ایلام ممانعت می شود.

تردد کامیون‌های عراقی در مرز مهران به حالت عادی بازگشت

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت مهران گفت: تردد کامیون‌های عراقی حامل کالاهای صادراتی در مرز مهران که بدلیل مشکل در گمرک زرباطیه عراق ۴۸ ساعت متوقف شده بود، به حالت عادی بازگشت.

فرزاد مرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۰۰ کامیون‌ عراقی حامل بار کالاهای ایرانی در مرز بین‌المللی مهران به علت خرابی دستگاه ایکس‌ری گمرک زرباطیه عراق متوقف شده بودند که با پیگیری‌های مسوولان استان و رایزنی بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در بغداد این مشکل رفع شد.

شهردار: تحریم‌ها مانع اجرای تله‌کابین ایلام شده است

شهردار ایلام گفت: یکی از برنامه‌های شهرداری برای ایجاد فضایی مفرح و شاد برای عموم شهروندان ایجاد تله‌کابین است اما تحریم‌های ظالمانه آمریکا مانع از اجرای پروژه تله‌کابین شهر ایلام شده است.

طالب صادقیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه‌ریزی لازم برای اجرای این پروژه در مرکز استان انجام و مطالعات جانمایی آن نیز صورت گرفت ولی با توجه به تشدید تحریم‌های آمریکا، امکان اجرای آن با توجه به تجهیزات مورد نیاز تاکنون میسر نشده است.

هزار و ۹۲۰ هکتار از اراضی ایلام طعمه حریق شد

مدیرکل منابع طبیعی ایلام گفت: یک هزار و ۹۲۰ هکتار از اراضی طبیعی این استان شامل جنگل‌ها و مراتع در طول ۲۰ سال گذشته طعمه حریق شده است.

رضا احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان حریق در سطح اراضی طبیعی استان در ۶۲۱ نقطه اتفاق افتاده است.

وی افزود: بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد بیشتر حریق‌های رخ داده در سطح طبیعت استان که عوامل انسانی در بروز آنها بیشترین نقش را داشته‌اند در روزهای تعطیل رخ داده که در شهرستان دره‌شهر بیشتر بوده است.

شهر دانشگاهی در ایلام ایجاد می‌شود

رییس دانشگاه ایلام گفت: شهر دانشگاهی و برج نوآوری و فناوری با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته از سوی معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری در جوار این دانشگاه ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ایلام، محمد علی‌اکبری اظهار داشت: کمک معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری برای تکمیل و بهره‌برداری از برج نوآوری و فناوری دانشگاه ایلام یک اقدام بسیار ارزشمند است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =