۴ مهر ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۹
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 84053902
۰ نفر

برچسب‌ها

هفته سوم مسابقات اسب دوانی آق قلا برگزار شد

گرگان - ایرنا - هفته سوم مسابقات اسب‌دوانی شهرستان آق قلا با رقابت ۴٩ راس اسب از نژاد دوخون، تروبرد و ترکمن در ۶ دور و مسافت‌های هزار و هزار و ٢۰۰ متری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا اولین جمعه پاییزی امسال مجموعه سوارکاری آق قلا میزبان برگزاری هفته سوم کورس اسب دوانی بود که با وجود ثبت نام ۵٧ اسب به صلاحدید دامپزشک میدان ٨ راس از قرار گرفتن در دپار (جعبه فلزی آغاز کورس) منع شدند.

در کورس اول که به مسافت ۱٢۰۰ متر برگزار شد، یاسر جرجانی با اسب یلکین امید به قهرمانی دست یافت.
 عبدالحلیم قبادی با اسب شرین بولت در کورس دوم زودتر از سایرین به خط پایان رسید و در سومین دور مسابقات نیز محمد امین ایری با اسب نایکوئیست قهرمان شد.

در دور چهارم فیض الله رجال با اسب دازپرنس به مقام نخست دست یافت و نور محمد بهادر در دور پنجم با اسب ون نیم قهرمان شد؛ همچنین در دور ششم و پایانی آق اویلی بشگرد با اسب بن باراد زودتر از سایرین خط پایان را پشت سر گذاشت.
در پایان این هفته از مسابقات اسب دوانی آق قلا و در مجموع ۶ کورس مبلغ ٨٨۵ میلیون و ٧۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران برتر اهدا شد.

مسابقات اسب‌دوانی استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن علاقمندان زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری می‌کشاند هرچند امسال کرونا این فرصت را از آنان گرفته است چراکه بدون حضور تماشاچی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =