آموزش حضوری دانش‌آموزان ابتدایی در مدارس لرستان الزامی نیست

خرم‌آباد - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان گفت: حضور دانش‌آموزان این دوره تحصیلی در مدارس طی هفته آینده الزامی نیست.

رقیه معتمدی روز جمعه به رسانه ها اعلام کرد: هفته گذشته هشت شهرستان خرم آباد، بروجرد، ازنا، الیگودرز، دورود، نورآباد و الشتر و همچنین مناطق تابعه آنها شامل اشترینان، سیلاخور، بیرانشهر، کوهنانی، طرهان و کاکاوند در وضعیت قرمز کرونا بوده اند.

وی اظهار داشت: باتوجه به تعداد کم دانش آموزان در مدارس روستایی، امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی و گروه بندی وجود دارد بنابراین دانش آموزان به صورت حضوری و در صورت رضایت کامل اولیا در کلاس حضور خواهند داشت.

وی تصریح کرد: در سایر مدارس شهری با تشخیص شورای مدرسه و نظر مدیر، چنانچه معلم شرایط لازم را برای آموزش مطلوب در منزل داشته باشد نیازی به جضور در آموزشگاه نیست.

معاون آموزش و پرورش لرستان گفت: شورای مدرسه و مدیر می‌توانند در این رابطه تصمیم گیری کنند چنانچه امکان ارائه آموزش مطلوب از سوی معلم در منزل وجود دارد، این امر صورت گیرد و الزامی برای مراجعه معلمان به مدارس وجود ندارد.

معتمدی ادامه داد: برخی مدارس هم تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده اند اما دانش آموزان میلی به حضور در مدرسه ندارند که در این صورت نیز معلم می تواند تدریس مجازی را در منزل دنبال کند.

وی تصریح کرد: همچنین باتوجه به وضعیت سنی دانش آموزان  ابتدایی و نبود امکان دسترسی آنها به تبلت یا گوشی همراه در ساعاتی از روز، کلاس درس دانش آموزان دوره دوم ابتدایی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ و ۱۵ دقیقه و دوره اول ابتدایی از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه تا ۱۷ و ۴۵ دقیقه در کلاس شبکه شاد برگزار می شود.

۳۶۰ هزار دانش‌آموز در پنج هزار و ۳۰۰ مدرسه لرستان تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =