بیمارستان‌های سلسله و دلفان به تخت مراقبت‌های ویژه مجهز شد

خرم‌آباد- ایرنا - نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان‌ این شهرها تخت مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) نداشتند که با شیوع کرونا ۲۵ تخت در این مراکز درمانی تجهیز و مستقر شده است.

به گزارش ایرنا یحیی ابراهیمی روز جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته، ۱۰ تخت آی سی یو در بیمارستان سلسله و ۱۵ تخت نیز در بیمارستان دلفان ایجاد شد.

وی با اشاره به استقرار حدود ۱۵ پزشک متخصص در رشته های مختلف برای خدمت رسانی به شهروندان سلسله عنوان کرد: به زودی عملیات اجرایی اولین شرکت پخش داروی لرستان در این شهرستان نیز آغاز می شود.

وی تصریح کرد: همچنین با پیگیری های انجام شده در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یک دستگاه سی تی آنژیوگرافی برای استان تهیه و مجوز احداث بیمارستان سوانح و سوختگی اخذ شد.

ابراهیمی با اشاره به سد در حال احداث معشوره اضافه کرد: حدود ۳۰ روستای سلسله و دلفان در مخزن سد قرار دارند اما یک لیتر حقابه برای این شهرستان ها در نظر گرفته نشده بود که با اعتراض نسبت به وضع موجود، قول های مساعدی برای گرفتن حقابه این روستاها داده شده است.

وی گفت: همچنین تونل اسپژ یکی از مهمترین مطالبات مردم شهرستان سلسله است که با پیگیری های انجام شده در وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه، ماده ۲۳ آن گرفته شده است و سال آینده کددار ( دارای ردیف اعتباری مشخص) می شود.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمامی روستاهای شهرستان سلسله تا پایان امسال گازرسانی و به عنوان دومین شهر سبز استان معرفی می شود.

ابراهیمی افزود:  شهرستان دلفان ۵۳۰ روستا دارد که  تاکنون ۲۲۰ روستا گازرسانی شده و امسال بیش از۱۲۰ روستای دیگر آن از این امکان بهره مند می شوند و با توجه به برنامه‌ ریزی های انجام شده این خدمت تا ۲ سال آینده در تمامی مناطق روستایی دلفان ارایه خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha