مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه معرفی شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه روز شنبه طی مراسمی از طریق ویدیو کنفرانس با حضور «وحید قبادی دانا» رییس سازمان بهزیستی معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم که با حضور «محمدنفریه» معاون توابخشی سازمان بهزیستی، «افشین کریمی» معاون مدیریت توسعه و منابع انسانی استانداری کرمانشاه، «فضل الله» رنجبر فرماندار و «سعید طلوعی» شهردار کرمانشاه در سرسرای بهزیستی استان برگزار شد، «فاطمه رضوان مدنی» مدیرکل سابق بهزیستی کرمانشاه تودیع و «فرحناز محمدی» به جای او به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی استان معرفی شد.

بهزیستی کرمانشاه جز سازمان های برتر کشور است

رییس سازمان بهزیستی در این مراسم، بهزیستی کرمانشاه را جزء سه استان برتر کشور از نظر مدیریت عنوان و ابراز امیداوری کرد که این روند با تغییر مدیریت همچنان رو به ارتقاء باشد.

وحید قبادی دانا با اشاره به شیوع بحران بیمار کرونا و مشکلات جهانی آن به ویژه برای سالمندان و افراد دچار معلولیت که توانایی چندانی برای مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی ندارند، گفت: سازمان بهزیستی در امر پیشگیری این بیماری در سطح مراکز بهزیستی در کشور عملکرد بسیار خوبی داشته است.

او در ادامه سخنان خود با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد و خاطر شهدای هشت سال جنگ تحمیلی افزود: کرمانشاه استانی بود که مستقیم درگیر جنگ شد و بعد از آن بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل را هم داشته است به همین دلیل نیازمند توجه ویژه است.

قبادی دانا، همچنین به ایجاد ۲ هزار و ۵۰۰ مرکز بهزیستی سلامت مثبت در راستای پیشگیری از معلولیت سطح یک ( ناشنوایی، تنبلی چشم، ژنتیکی ) در سطح کشور اشاره کرد و گفت: این مراکز ۲۲ نوع خدمت از جمله معرفی افراد و خانوارداری معلولیت برای قرار گرفتن زیرپوشش سازمان ارایه می دهند.

او اضافه کرد: تمام مراکز به سامانه الکترونیکی متصل است و دارای پرونده الکترونیکی در راستای دریافت خدمات بهزیستی بهتر از جمله بیمه درمان و دریافت اقلام است.

وی در پایان با برشمردن وظایف سازمان بهزیستی در تامین مسکن برای مددجویان، اشتغال، بازتوانی معلولان، پیشگیری از معلولیت های سطح یک، پیشگیری از آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد و کاهش طلاق از هم افزایی استانداری کرمانشاه با بهزیستی استان قدردانی کرد و برای خانم محمدی مدیرکل جدید بهزیستی استان آرزوی موفقیت کرد.

۲ هزار و ۵۷۷ واحد مسکن زلزله مددجویان بهزیستی تحویل آنها شد

مدیرکل سابق بهزیستی کرمانشاه نیز در ادامه گفت: در طول ۵۷۵ روز خدمت در بهزیستی استان، با هم افزایی دیگر ارگان ها مانند استانداری، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بنیاد مستضعفان و خیرین استان ۲ هزار و ۵۷۷ واحد مسکونی برای زلزله زدگان مددجو تکمیل و تحویل آنها شده است.

فاطمه رضوان مدنی، به احداث ۱۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای ۲ فرزند معلول با حدود ۹ میلیارد تومان اعتبار و همچنین تامین اعتبار سهم آورده مددجویان بهزیستی درپروژه مسکن مهر استان با هم افزایی بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، تامین هزار و ۲۰۰ فقره جهیزیه زوج های مددجو از جمله خدمات خود در کرمانشاه اشاره کرد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۵ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.