عراق وارد مرحله خطرناک کرونا شده است

بغداد- ایرنا- مقام‌های عراقی با ابراز نگرانی از جهش کرونا، اعلام کردند که تداوم آمار بالای ابتلا نشان دهنده ورود این کشور به مرحله خطرناک ویروس است.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر بهداشت و محیط زیست عراق روز جمعه در بیانیه‌ای نگرانی خود را از ادامه آمار بالای ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ابراز کرد. 
«حازم الجمیلی» گفت که آمار بالا بدون کاهش قابل توجه بیانگر شاخص و چالش خطرناک ویروس بوده که اعمال نشدن مجازات‌های متخلفان دستورالعمل‌های بهداشتی منجر به جهش ابتلا به کرونا در عراق  شده است.
الجمیلی توضیح داد: با وجود افزایش بهبودی‌ها، عراق هنوز شاهد موارد ابتلا است که این ناشی از پایبند نبودن شهروندان به شیوه نامه‌های بهداشتی و اقدام‌های پیشگیرانه است.
معاون وزیر بهداشت عراق این وضعیت را نشانه دلسرد کننده در مبارزه با همه گیری کرونا توصیف و اشاره کرد که بسیاری از کشورهای جهان شاهد کاهش شاخص مبتلایان بوده‌اند، اما عراق همچنان با افزایش ابتلا به این ویروس مواجه است.
وی تاکید کرد که این مساله، اقدام علیه متخلفان و کسانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند و به فاصله گذاری اجتماعی بی توجه هستند را ضروری کرده است.
عراق که در هفته‌های گذشته شاهد افزایش شیوع کرونا بوده است، چهارشنبه گذشته پس از هفت ماه از آغاز همه گیری، رکورد تازه‌ای در ابتلا به این ویروس ثبت کرد.
وزارت بهداشت و محیط زیست عراق در این باره اعلام کرد که پنج هزار و ۵۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور ثبت شده که بالاترین میزان ابتلا از زمان شیوع این بیماری همه گیر است.
رکورد پیشین ابتلا به کرونا در عراق ۱۴ شهریور گذشته با شناسایی پنج هزار و ۳۶ مورد جدید ثبت شد.
افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در حالی است که مقررات و محدودیت‌های اجتماعی از جمله تعطیلی مدارس، بستن‌های گذرگاه‌های مرزی و کاهش نیروها و ساعات فعالیت‌های اداری در عراق همچنان ادامه دارد.
بر اساس تازه‌ترین گزارش وزارت بهداشت عراق، تا کنون ۳۳۷ هزار و ۱۰۶ مورد ابتلا، ۲۶۸ هزار و ۷۶۲ مورد بهبود یافته و هشت هزار و ۷۹۹ مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha