خدادی: بی‌تقاضاترین خون‌ها در دوران دفاع مقدس تقدیم کشور شد

شهرری - ایرنا - معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پاک‌ترین، خالص‌ترین و بی تقاضاترین خون ها در دوران دفاع مقدس تقدیم شد و شهیدان هرگز در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب و اسلام توقعی نداشتند.

محمد خدادی روز جمعه در آیین تشییع و خاکسپاری سردار شهید علی خدادی که در بهشت زهرا (س) برگزار شد، به خبرنگار ایرنا گفت: سردار شهید حمید خدادی فردی مصمم و با اراده بود و ایمان و تقوا و خدا شناسی در وجود این شهید نمایان بود.

وی افزود: یک زمانی شهید خدادی اشتیاق به حضور در کنار شهید سردار دلها سلیمانی را پیدا کرد که بر همین اساس با بنده مشورت انجام داد و به حاج قاسم ملحق شد و حتی در دوره ای به سوریه و لبنان رفت و مدت زیادی را در کنار حاج قاسم بود.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: او از همان ابتدای تشکیل سپاه به این نهاد انقلابی پیوست و به دلیل عشق و علاقه به فعالیت های دینی، انقلابی و دفاع از قرآن و اسلام، دیر ازدواج کرد و اکنون یک دختر بچه ۱۰ ساله دارد.

برادر شهید خدادی اضافه کرد: نهضت امام خمینی (ره) باعث شد تا سیلی از باورها به یقین و یقین به ایمان و ایمان در وجود امثال شهید حمید خدادی نهادینه و خدایی شود.

خدادی ادامه داد: خدایی شدن به معنای دارا بودن ماهیت برای تعالی بوده و آنچه که همه بیش از هر چیزی در مورد حمید یاد می کنند معرفت و ایمان او است.

وی با تاکید بر اینکه شهید خدادی وجود و رفتارش معرفتی بود، یادآور شد: دو ویژگی منحصر به فرد در وجود این شهید بزرگوار به چشم می خورد که یکی اخلاقش و خنده رویی او و دیگری خستگی ناپذیری اش بود.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: همیشه خنده بر لبانش بود  و هرگز از انجام کار خسته نشده و به وظایفی که به او محول می شد به درستی و دقت انجام می داد.

این مسئول اظهار داشت: خاطراتی از شهید به جا مانده که مدام آنها را مرور می کنم چرا که در دوران کودکی زمانی که بنده ۶ سال و حمید ۴ سال داشت پدرمان را از دست دادیم.

وی تاکید کرد: امانت، مسئولیت و تکلیف همگان در برابر خون شهدا بار سنگینی را بر دوشمان قرار می‌دهد.

سردار علی(حمید) خدادی، درروزهای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و پس از یک دوره تحمل بیماری ناشی از عوارض شیمیایی، صبح پنجشنبه سوم مهر امسال به قافله شهدا پیوست.

وی جانباز شیمیایی دوران دفاع مقدس و معاون ایمنی و اقدامات تأمینی ستاد کل سپاه بود و بیش از یک دهه به عنوان رییس دفتر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سپاه قدس خدمت می کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =