سفیر ایران در تاجیکستان: همکاری برای جبران آسیب‌های اقتصادی در دوران پسا کرونا ضروری است

تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در دیدار با رییس مجلس نمایندگان این کشور، ظرفیت‌های همکاری بین ۲ کشور در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه اقتصادی را بالاتر از سطح کنونی دانست و گفت: همکاری مضاعف برای جبران آسیب‌های اقتصادی در دوران پسا کرونا ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه، «محمد تقی صابری» سفیر فوق‌العاده و نماینده تام‌الاختیار ایران در جمهوری تاجیکستان با «محمد طائر ذاکرزاده» رییس مجلس نمایندگان تاجیکستان روابط ۲ کشور و راه‌های گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های گوناگون روابط دو جانبه به ویژه پارلمانی را مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار داد.

در این دیدار رییس مجلس نمایندگان تاجیکستان با اشاره به اشتراکات ۲ کشور و سابقه روابط دوستانه ایران و تاجیکستان، گفت: ایران از نخستین کشورهایی بود که استقلال تاجیکستان را به رسمیت شناخت و سفارت خود را در تاجیکستان افتتاح کرد. 

وی با تاکید بر اهمیت نقش روابط بین پارلمانی در گسترش مناسبات میان دولت‌ها و ملت‌ها، تأسیس گروه دوستی و همکاری بین پارلمانی مجلس شورای اسلامی ایران و مجلس تاجیکستان را گامی مهم در مسیر تقویت این همکاری‌ها دانست. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران هم با اشاره به تحولات مثبت در روابط دو کشور در سال گذشته، خواستار استمرار و تقویت تلاش‌ها در جهت گسترش هر چه بیشتر روابط میان دو ملت هم زبان و هم فرهنگ ایران و تاجیکستان در راستای اراده مقامات عالیه دو کشور شد. 

صابری در این ملاقات ظرفیت‌های همکاری در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه اقتصادی میان ایران و تاجیکستان را بالاتر از سطح کنونی دانست و ضرورت همکاری مضاعف برای جبران آسیب‌های اقتصادی در دوران پسا کرونا را مورد تأکید قرار داد.

سفیر ایران با اشاره به اهمیت و جایگاه مجالس دو کشور و نقش آنها در ارتقای سطح مناسبات دو جانبه، بر آمادگی ایران در همکاری با تاجیکستان در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =