نتانیاهو: شیوع ویروس کرونا تلفات جانی سنگینی برجای خواهد گذاشت

تهران-ایرنا- "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی که کابینه وی به خاطر ناکارآمدی در مقابله با ویروس کرونا مورد انتقاد شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی است، اعتراف کرد که شیوع ویروس کرونا تلفات جانی سنگینی برجای خواهد گذاشت.

به گزارش ایرنا از شبکه تلویزیونی "آی ۲۴ نیوز" نتانیاهو  پنجشنبه شب گفت که حدود ۲۰ درصد از بهبود یافتگان ناشی از کرونا در طول زندگی‌شان از عوارض جانبی این بیماری رنج خواهند برد.

درحالی که بسیاری از احزاب مخالف نتانیاهو را متهم می‌کنند که از قرنطینه سراسری در سرزمین‌های اشغالی برای خاموش کردن صدای مخالفان و معترضان علیه خود استفاده می‌کند، وی مدعی شد: قرنطینه کار آسانی نیست اما نجات افراد اولویت و این یک وضعیت فوق العاده ملی است و ما در اوج جنگ با کرونا هستیم.

نتانیاهو بار دیگر بدون اشاره به انتقاد ساکنان سرزمین‌های اشغالی در اعتراض اقدامات اشتباه کابینه خود و پیامدهای آن در سرزمین‌های اشغالی گفت: پیش‌بینی می‌شود که ویروس کرونا تلفات جانی بیشتری را به بار آورد، من متأسفم، اما این واقعیت است.

وی ادامه داد: یک قاعده ساده داریم و آن این است که زمانی که اقتصاد را بازگشایی می‌کنید، میانگین مبتلایان افزایش پیدا می‌کند.

با وجود اعلام قرنطینه کامل از جمعه هفته پیش و گذشته یک هفته از آن، تاکنون کابینه نتانیاهو و وزارت بهداشت این رژیم برای کاهش میانگین مبتلایان به ویروس کرونا ناکام مانده است، بطوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، یکی از بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا را در جهان داراست.

بنی گانتس رییس حزب آبی و سفید که حزب وی به همراه لیکود کابینه ائتلافی را تشکیل داده است، با انتقاد از تصمیم نتانیاهو برای بازشدن اقتصاد در سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد که تصمیم برای بازشدن فعالیت‌های اقتصادی بسیار زود بود، همچنان که تصمیم برای مقابله با ویروس کرونا در ارتش نیز بسیار دیر صورت گرفت.

رژیم صهیونیستی با وجود اعلام قرنطینه عمومی در جمعه پیش و با گذشت یک هفته از اعلام قرنطینه سراسری، تاکنون در کاهش میانگین مبتلایان به ویروس کرونا ناکام مانده است.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های مختلف فساد وی همچنین سبب شده است که محبوبیت حزب لیکود که وی ریاست آن را برعهده دارد، به شدت کاهش یابد.

کاهش محبوبیت حزب لیکود به رهبری نتانیاهو پس از آن انجام می‌شود که بیشتر از ۱۳ هفته است که ساکنان سرزمین‌های اشغالی هر شنبه شب به خیابان‌ها می‌آیند و خواستار استعفای بی‌بی از مقام نخست وزیری اسرائیل هستند.

معترضان یکشنبه شب گذشته نیز مجدداً در قدس اشغالی گردهم آمدند و خواستار استعفای نتانیاهو شدند که متهم به فساد مالی، اختلاس در بودجه و نقض اعتماد در پرونده‌های بسیاری است.

نتانیاهو تنها نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که در تاریخ نامشروع این رژیم در طول دوران حکمرانی‌اش متهم به جرایی چون فساد، اختلاس است.

وی به همراه همسرش به اتهام فساد چندین بار تحت بازجویی قرار گرفته‌اند، پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «۲۰۰۰»، «۳۰۰۰» و «۴۰۰۰» معروف است.

درحالی که نرخ بیکاری در فوریه (دی/ بهمن ۹۸) حدود تنها ۳.۴ درصد بوده است، اما این میزان اینک در سایه کاهش کمک‌های اجتماعی و مشکلات شدید اقتصادی ساکنان از ۲۰ درصد در سرزمین‌های اشغالی فراتر رفته است.

در روزهای گذشته، شمار مبتلایان روند صعودی به خود گرفته است، بطوری که در ۲۴ ساعت گذشته، ابتلای ۶ هزار و ۸۸۳ تن نیز ثبت شد تا مجموع این افراد به ۲۰۹ هزار و ۶۳۵ نفر برسد که از این تعداد یک هزار و ۳۷۶ تن جان خود را از دست داده‌اند.

تیم‌های پزشکی و درمانی رژیم صهیونیستی شکایت دارند که بسیار خسته شده‌اند و به نیروی کمکی نیاز فوری دارند. همچنین پرستاران و دست اندرکاران امور درمانی خواهان افزایش دستمزد خویش هستند و چند بار به اعتصاب‌های کوتاه و هشداردهنده دست زده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =