۴ مهر ۱۳۹۹،‏ ۵:۰۵
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84053369
۰ نفر

برچسب‌ها

مخالفت الحشدالشعبی با اقدامات غیرقانونی در عراق

تهران- ایرنا- بسیج مردمی عراق پنجشنبه شب با انتشار بیانیه‌ای مخالفت خود را با اقدامات غیرقانونی علیه منافع این کشور اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای الحشد الشعبی، در بیانیه بسیج مردمی عراق آمده است: الحشد الشعبی از آغاز تشکیل با عزمی راسخ برای حمایت از خاک وطن جان‌فشانی کرده و به دنبال چیزی جز رضای خداوند و بیرون راندن تاریکی از سرزمین نور و انبیا نبوده است.

سازمان الحشد الشعبی افزوده است: با وجود اختلاف عقاید مردم عراق، این سازمان به خاطر فداکاری هایی که انجام داده همواره مورد تقدیر و احترام مردم بوده است.

در ادامه بیانیه آمده است: امروز مانند گذشته تأکید می‌کنیم که الحشد یک گروه نظامی رسمی عراق است که به همه دستورات فرمانده کل نیروهای مسلح پایبند است و در چارچوب و قوانین نهادهای امنیتی عراق فعالیت می کند.

الحشد الشعبی تأکید کرده که این نهاد نظامی رسمی به هیچ درگیری سیاسی یا حوادث داخلی کشور مرتبط نیست و مسؤول گروه‌هایی نیست که از نام این سازمان برای انجام عملیات‌ مشکوک و اقدامات غیرقانونی نظامی استفاده می‌کنند و منافع خارجی یا داخلی را هدف قرار می‌دهند که با اصول حکومت همخوانی ندارد و در گذشته، در جریان مواضع رسمی، از آن کاملاً اعلام برائت شده است.

این بیانیه افزوده است: تلاش‌های طرف های داخلی و خارجی برای کشاندن پای الحشد در این مسائل، با هدف بر هم زدن وضع و انحراف افکار عمومی از نقش مهم و تاریخی این نهاد در حفظ خاک و آبروست.

در همین ارتباط ائتلاف الفتح به ریاست «هادی العامری» که شاخه سیاسی الحشد الشعبی عراق است، ضمن محکوم کردن آدم‌ربایی و ترور و حمله به سفارت‌خانه های خارجی از نیروهای خود خواست که الگوی پایبندی به قانون باشند.

ائتلاف الفتح از همگان خواسته که در پوشش اخبار دقت نشان دهند و از اتهام‌زنی‌های گزاف پرهیز کنند چون «تررویسم و بقایای رژیم گذشته و گروه‌های منحرف و دشمنان عراق همواره در پی آلوده کردن فضا هستند».

در هفته های اخیر حملات به مراکز و اهداف نیروهای نظامی بیگانه و مراکز دیپلماتیک آنها در عراق افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =