رییس قوه قضاییه: مقابله با تعطیلی کارخانه‌ها جزو برنامه‌های دستگاه قضا است

اردبیل - ایرنا - رییس قوه قضاییه گفت: رونق تولید باید در عمل اتفاق بیافتد، در سال گذشته همکاران ما از تعطیلی بیش از ۱۲۰۰ کارگاه و کارخانه جلوگیری کردند و امسال نیز این اقدام در برنامه دستگاه قضایی است.

به گزارش ایرنا، حجه الاسلام سیدابراهیم رییسی پنجشنبه شب در پایان سفر یک روزه خود به استان اردبیل در گفت و گویی تلویزیونی افزود: امروز وظیفه همه مسوولان پیشبرد رونق تولید است، در این میدان مجاهدت ضرورت دارد، باید تولید رونق پیدا کرده و این مهم باید در عمل اتفاق بیافتد. 

وی با اشاره به این‌که باید برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، منافذ فساد شناسایی شوند، اظهارداشت: یکی از اقدامات در حال پیگیری در راستای مقابله با فساد  اصلاح بسترهای فسادزا بوده  که در این راه هم نقش دولت مهم است و هم نقش مجلس، مفسد اقتصادی باید به مجازات برسد و مردم در جریان این برخوردها قرار بگیرند. 

وی بیان کرد: دستگاه قضایی هم دستگاه قضاوتی و هم دستگاه نظارتی است، به همان میزان که قضاوت وظیفه ماست، مطابق قانون نظارت هم وظیفه ماست. 

رییس دستگاه قضا در تشریح برنامه‌های سفر خود به استان اردبیل گفت: قبل از سفر  ۱۷ تیم در استان مستقر شده و کار کارشناسی صورت گرفت، در جلسه امشب شورای عالی قوه قضاییه مسائلی که ۱۷ هیات اعزامی مطرح کردند بررسی شد و  ۱۱۰۰ میلیارد ریال از بودجه‌های قوه قضاییه و بودجه‌های استانی برای رفع مشکلات ضروری استان اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: یکی از مسائلی که احصا شد مساله کشت و صنعت مغان بود، مطالب مختلفی در جلسه ۲ ساعته که به بررسی نحوه واگذاری و قرارداد شرکت کشت و صنعت دشت مغان اختصاص داشت، مطرح شد.

حجه الاسلام رییسی بیان کرد: جمع‌بندی در جلسه انجام شد به این نحو که گزارش‌های سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و تحقیق و تفحص مجلس مورد توجه قرار گیرد و پیوست‌هایی مطرح شد که داشتن آن‌ها ضرورت دارد، اعلام کردیم هیات داوری باسرعت و بانگاه به تمام مدارک و اسناد به دور از هرگونه فشاری تصمیم‌گیری کند.

وی همچنین با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی بیان کرد: بیش از ۹۰ ‌درصد ظرفیت کارخانه عظیم سبلان پارچه راکد مانده ‌است، ۹ سال است این ظرفیت معطل مانده، در گام اول ۶ هزار کارگر قابل جذب است، پیگیری‌هایی مسوولان محلی کرده‌اند، اما کار گرفتار مشکل اداری بوده و این مشکل با پیگیری جدی قابل حل است.

 رییس قوه قضاییه صبح امروز پنجشنبه برای دیدار یک روزه از استان وارد فرودگاه اردبیل شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل قرار گرفت.

وی در جمع کارکنان دستگاه قضا در استان، جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی شرکت کشت و صنعت مغان و جلسه شورای اداری و مجمع الذاکرین استان شرکت کرد.

وی همچنین از کارخانه نساجی سبلان پارچه و نیز مجتمع قضایی شهید قدوسی اردبیل دیدار و با کارکنان آنها به گفت و گو نشست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =