معاون دادستان کشور: ابایی در استفاده از ظرفیت قوه قضاییه برای خدمت به مردم نداریم

کرمان - ایرنا - معاون دادستان کشور و رییس کمیته حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری قوه قضاییه گفت: ابایی در استفاده از ظرفیت قوه قضاییه برای خدمت به مردم نداریم و این ظرفیت به‌صورت گسترده در کشور به‌کار گرفته می‌شود.

به گزارش ایرنا، سعید عمرانی شامگاه پنجشنبه در نشست با انجمن صنایع همگن استان کرمان افزود: ظرفیتی در قوه قضاییه ایجاد کردیم که در آن برای خود مرز قائل نیستیم.

وی اظهار داشت: تولیدکنندگان باید در شرایط فعلی از مشکلات فراوان و چندین وزارت خانه و بانک ها عبور کنند و در بخش تولید خودمان نیز به خود رحم نمی کنیم.

معاون دادستان کشور گفت: قوه قضاییه آمادگی دارد که تمامی پرونده‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور را طی ۶ ماه با حکم حکومتی رفع و رجوع کند.

وی بیان داشت: مکانیزم معیوب فعلی مشکلاتی فرا روی تولید کشور قرار داده و در این راستا نباید صورت مساله را پاک کرد و در ۲ سال اخیر کارهای بسیار خوبی انجام شده که مسیر نداشتن روحیه مطالبه گری اتاق بازرگانی و اصناف مشکل آفرین شده است.

عمرانی افزود: بخش خصوصی حوزه واردات را برعهده بگیرد زیرا این بخش به علت ترس از دستگاه‌های نظارتی و برخی ناملایمات اکنون به خوبی انجام نمی شود.

وی با بیان اینکه برخی رویه‌های کشور در رفع موانع تولید تلفنی شده تصریح کرد: مافیای برنج طی سال های گذشته فرصت رقابت را از تاجران ایرانی گرفته که باید آن را بشکنیم و بخش خصوصی در این زمینه فعال شود.

رییس کمیته حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری قوه قضاییه گفت: مقررات زدایی، کسر زمان صدور مجوزها، رفع برخی مشکلات در آزمایش اعتیاد و سوءپیشینه کیفری می‌تواند به جایگاه فضای کسب و کار و رتبه سرمایه گذاری کشور کمک کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =