موافقت نتانیاهو با احداث ۵۰۰۰ واحد مسکونی در کرانه باختری

تهران – ایرنا – رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه گزارش دادند که «بنیامین نتانیاهو» با احداث ۵ هزار واحد مسکونی در کرانه باختری موافقت کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، شبکه ۷ تلویزیونی رژیم صهیونیستی گزارش داد، نتانیاهو خواستار برگزاری جلسه فوری شورای عالی برنامه ریزی مدیریت شهری با هدف تصویب احداث واحدهای مسکونی در یهودا و سامره (کرانه باختری رود اردن) شده است.

بر اساس این گزارش، نتانیاهو این طرح را ماه فوریه گذشته با هدف اینکه موضوع ساخت واحدهای مسکونی در کرانه باختری به توافق سازش با امارات متحده عربی و بحرین لطمه ای وارد نکند، متوقف کرده بود.

این در حالی است که مقام های اماراتی بارها مدعی شدند، توقف طرح الحاق کرانه باختری و احداث شهرک های صهیونیستی، بخشی از توافق سازش با رژیم صهیونیستی بوده است؛ اما مقام های صهیونیستی بارها این موضوع را انکار کردند و گفته بودند که تنها آن را به تعویق انداختند.

سه شنبه ۲۵ شهریور در واشنگتن قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد.

رژیم صهیونیستی روابط خود را با امارات متحده عربی و بحرین عادی کرده و این ۲ کشور به همراه عربستان سعودی به هواپیماهای اسرائیلی اجازه داده اند که از حریم هوایی آنها استفاده کنند؛ مسأله‌ای که بسیاری آن را خیانت به آرمان ملت فلسطین خواندند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه با تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان ۲ طرف انجام شد که واکنش شدید برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار جهان