شمار فوتی‌های کرونا در هرمزگان به ۷۶۵ نفر رسید

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شمار فوتی های کرونا در استان تا روز سوم مهرماه را ۷۶۵ نفر اعلام کرد.

دکتر فاطمه نوروزیان شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰۷ نفر با تشخیص کرونا در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند که از این شمار حال ۱۵ نفر وخیم است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته سه نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند، گفت: فوت شدگان شامل دو نفر خانم و یک نفر آقا از جزیره کیش، میناب و جاسک هستند.

دکتر نوروزیان شمار نمونه گیری انجام شده از ابتدای اپیدمی کرونا تا به امروز در هرمزگان را ۶۶ هزار و ۳۳۷ مورد اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص توزیع واکسن آنفلوآنزا در استان گفت: هنوز توزیع این واکسن در هرمزگان آغاز نشده و زمان و چگونگی توزیع آن از طریق رسانه ها به مردم اطلاع داده خواهد شد.

نوروزیان با بیان اینکه نیازی نیست همه مردم این واکسن را تزریق کنند، بیان داشت: این واکسن به صورت رایگان در اختیار بیماران خاص و مادران باردار قرار خواهد گرفت.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی استان هرمزگان تا پایان مهرماه جهت تزریق واکسن فرصت وجود دارد و نگرانی در این خصوص نیست.

دکتر نوروزیان با تاکید بر رعایت پروتکلهای بهداشتی به ویژه رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک، گفت: مردم اطمینان داشته باشند که با رعایت این نکات می توانند خود و عزیزانشان را تا حد زیادی از ابتلا به کرونا و آنفلوآنزا حفظ کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =