۳ مهر ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۵۱
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 84053282
۰ نفر

برچسب‌ها

روز جمعه در کرمانشاه عزای عمومی اعلام شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: به مناسبت درگذشت آیت الله «حسن ممدوحی» نماینده سابق مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری فردا (جمعه چهارم مهر) در استان عزای عمومی اعلام شد.

علیرضا شهرستانی پنجشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: این تصمیم از سوی آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه اتخاذ شده است.

وی افزود: آیت الله ممدوحی از جمله علمای برجسته ای بود که سال ها به تربیت صدها شاگرد همت گمارد و منشا خدمات بسیاری برای مردم شریف کرمانشاه بود.

شهرستانی تصریح کرد: همچنین به پاس سال ها خدمات ارزنده ای که آیت الله ممدوحی به مردم شریف و متدین کرمانشاه ارایه کرد قرار است روز شنبه ( ۵ مهر) مراسم بزرگداشتی برگزار شود.

رییس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان ساخت: این مراسم از ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح روز شنبه در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) واقع در بلوار طاقبستان کرمانشاه و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

آیت‌الله‌ ممدوحی‌ به عنوان استاد مبرز حوزه علمیه قم شناخته می‌شد که در دوران مبارزه با رژیم پهلوی فعالیت داشت و در دوره هجوم همه‌جانبه به ارزش‌های ناب اسلامی و انقلابی، وارد میدان شد و تبیین‌ها و سخنرانی‌های وی درباره گروه‌های فاقد مشروعیت سیاسی در کشور کارساز و تاثیرگذار بود.

آیت‌الله‌ ممدوحی‌ علاوه بر تدریس در حوزه علمیه، نماینده مردم کرمانشاه در دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری بود و همچنین سمت عضویت در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را در اختیار داشت.

علاوه بر تدریس در حوزه علمیه، آیت الله ممدوحی آثار فراوانی‌ را به رشته تحریر درآورده است که‌ از آن‌ میان‌ می‌توان‌ به‌ «شرح‌ صحیفه‌ سجادیه، شرح‌ نهج‌البلاغه، شرح‌ رساله‌ الولایه‌ علامه‌ طباطبایی، رساله‌ای‌ در علم‌ امام، حقوق‌ اساسی، انسان‌ و جهان‌ در شناخت‌ مکتب‌ اسلام، اجتهاد و تقلید، حکمت‌ حکومت‌ فقیه‌ و شرح‌ رساله‌ الوجود کاشف‌ الغطاء» اشاره‌ کرد.

سرانجام این استاد فرهیخته حوزه علمیه پس از آن که در چند سال گذشته مبتلا به سرطان شده بود، پس از سال ها خدمت به اسلام و انقلاب سه شنبه یکم مهر ۱۳۹۹ خورشیدی دعوت حق را لبیک گفت و صبح امروز ( پنجشنبه) در جوار حرم کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.