رئیس جمهوری مستعفی یمن مدعی تلاش برای برقراری صلح در کشور شد

تهران- ایرنا- «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن روز پنجشنبه در سخنرانی ضبط شده خود در هفتاد و پنجمین نشست سران اعضای سازمان ملل متحد، مدعی شد که دولت تحت امرش برای برقراری صلح در کشور تلاش کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره، منصورهادی در حالی که نیروهای وابسته به او در کنار نیروهای ائتلاف سعودی علیه مردم یمن می جنگند، مدعی شد: ما دستان خود را به سوی صلح دراز کردیم تا از تلاش های سازمان ملل برای نجات کشور و دستیابی به صلحی جامع که خونریزی در کشور را متوقف کند، حمایت کنیم.

وی در ادامه، مدعی شد که جنبش انصارالله از پیشنهادهایی که دولتش برای انجام فرایند صلح در یمن داده، سوء استفاده کرد و این دولت او بوده که در این زمینه حاضر به دادن برخی امتیازها شده است.

رئیس جمهوری مستعفی یمن همچنین مدعی شد که مردم یمن در نتیجه آنچه که او کودتای حوثی ها (انصارالله) خواند، در شرایط سختی زندگی می کنند و خواستار فشار جامعه جهانی علیه انصارالله شد.

منصورهادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توافق ریاض که با حمایت عربستان سعودی میان دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب انجام شد، گفت که در اجرای آن پیشرفت هایی صورت گرفته است.

وی در خصوص پیامدهای جنگ یمن اذعان کرد که این جنگ باعث وقوع فاجعه انسانی در این کشور و باعث نابودی جامعه یمن شده است.

عربستان همراه با امارات، بحرین و چند کشور دیگر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصورهادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها تن از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزان به همراه نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =