شهرستان‌های قرمز خراسان جنوبی افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - تعداد شهرستان‌های قرمز خراسان جنوبی از نظر شیوع کرونا در حالی به چهار شهرستان افزایش یافته که این استان از ابتدای هفته جاری در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: براساس آخرین به روز رسانی وضعیت مخاطره شیوع کرونا در شهرستان‌ها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر شده است، شهرستان‌های بیرجند، سربیشه، بشرویه و طبس وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) دارند.

«مناطق قرمز خراسان جنوبی در ارزیابی قبلی شامل ۲ شهرستان بیرجند و سربیشه بود و در هفته‌های گذشته به یک شهرستان هم رسید که اکنون شهرستان‌های طبس و بشرویه نیز اضافه شدند.»

محمد دهقانی فیروزآبادی شامگاه پنجشنبه اظهار داشت: شهرستان‌های خوسف، درمیان و فردوس در وضعیت نارنجی (پرخطر) هستند و شهرستان‌های زیرکوه، قاینات و نهبندان وضعیت زرد (متوسط خطر) دارند.

وی افزود: در حال حاضر تنها شهرستان در وضعیت سفید (کم خطر) این استان نیز سرایان است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۱۴۸ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۶۶ نفر مبتلای قطعی به کرونا تشخیص داده شده‌اند.

وی افزود: ۱۴ نفر از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری هستند و حال عمومی یک نفر از آنان مناسب نیست.

دهقانی گفت: با ثبت یک مورد جدید فوت در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد فوتی‌ها در اثر ویروس کرونا به ۱۵۳ نفر در خراسان جنوبی رسید.

وی از مردم خواست ضمن رعایت فاصله اجتماعی و دوری از تجمعات و دورهمی‌ها حتما از ماسک استفاده کنند.

خراسان جنوبی که اوایل شهریور امسال با افزایش بیماران تنفسی در این استان به وضعیت هشدار بازگشته بود، ابتدای هفته جاری از سوی سخنگوی وزارت بهداشت جزو استان‌های در وضعیت قرمز اعلام شد.

روند ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی پس از خیزهای اول و دوم بیماری در فروردین و خرداد امسال، بار دیگر در شهریورماه صعودی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =