آیت‌الله ممدوحی خدمات شایان توجهی به اسلام داشت

قم – ایرنا – آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله ممدوحی عضو فقید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آورده است: این عالم ربانی خدمات شایان توجهی به اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) داشت.

در این پیام که نسخه‌ای از آن پنجشنبه‌شب در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: خبر رحلت آیت‌الله حسن ممدوحی موجب نهایت تأسف گردید. این عالم فرزانه سالیان دراز به تربیت شاگردان پرداخت و خدمات شایان توجهی به اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) داشت.

پیام ادامه یافته است: این‌جانب فقدان اسفناک این عالم ربانی را به حوزه علمیه و به همه علاقه‌مندان آن فقید سعید و بیت گرامی‌اش تسلیت عرض می‌کنم. خداوند روح او را با ارواح محمد و آل محمد(ص) محشور گرداند و به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.

آیت‌الله ممدوحی عمر خود را درراه تقویت مبانی اسلام صرف نمود

آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از دیگر مراجع تقلید نیز در پیام تسلیتی آورده است: درگذشت استاد فرزانه حضرت آیت‌الله آقای حاج شیخ حسن ممدوحی موجب تأثر گردید.

پیام حاکی است: ایشان عمر شریف خود را درراه تبیین معارف دینی و تربیت شاگردان خوب و تقویت مبانی انقلاب اسلامی صرف نموده و در جامعه مدرسین حوزه علمیه و مجلس خبرگان رهبری نقش‌آفرین بودند.

پیام ادامه یافته است: این‌جانب این مصیبت وارده را به حوزه علمیه و مراجع عظام تقلید و جامعه مدرسین، همچنین بازماندگان و خاندان و شاگردان و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض نموده و علو درجات را برای ایشان از خداوند مسالت می‌نمایم.

آیت الله حسن ممدوحی در سال ۱۳۱۸ هجری شمسی در کرمانشاه متولد شد. نمایندگی کرمانشاه در چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری و عضویت در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از جمله فعالیت ها و سوابق سیاسی و مذهبی او به شمار می آید.

وی شامگاه اول مهرماه جاری پس از طی یک دوره بیماری دعوت حق را لبیک گفت.

 آیین تشییع و تدفین آیت‌الله ممدوحی امروز در شهر مقدس قم برگزار شد و پیکر این عالم ربانی در حرم حضرت معصومه(س) آرام گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =