۲ طرح خیری و فرهنگی در میبد افتتاح شد

یزد- ایرنا- همزمان با چهارمین روز بزرگداشت هفته دفاع مقدس سالن بازسازی شده شهدای بسیج میبد و همچنین بنیاد خیران و واقفان دانشکده علوم قرآنی این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا رییس دانشگاه علوم و معارف قرآنی کشور عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح دفتر بنیاد خیران و واقفان دانشکده علوم قرآنی میبد گفت: رسیدن به استقلال مالی دانشگاه در سند چشم انداز ۱۴۰۴ مورد توجه قرار گرفته‌ و در تشکیلات سازمانی هم تشکیل بنیاد یادشده پیش‌بینی شده است.

حجت‌الاسلام سیدمحمد نقیب افزود: این بنیاد بنا برآنچه مصوب شد با رویکردی مستقل و غیر وابسته به دانشگاه و با دریافت کمک از جمعی از واقفان و  خیران حامی دانشگاه شکل گرفته ‌است.

وی در ادامه اظهار کرد: نگاه به مساله مالی دانشگاه ، نگاه ساخت و سازی نیست ، بلکه تلاش می‌شود دانشگاه از نظر آموزشی و فرهنگی و پژوهشی ارتقا یابد و قدم هایی هم برداشته شده‌است.

نقیب به پیگیری انتشار هفت مجله و به ثمر رسیدن انتشار چهار مجله و چاپ ۲ تا سه شماره از این نشریه و زیر چاپ بودن ۱۰ کتاب از اعضای هیات علمی دانشگاه در سازمان «سمت» اشاره کرد.

رییس دانشگاه علوم و معارف قرآنی ارتقای علمی اعضای هیات علمی و حضور چهار دانشیار در دانشگاه را هم یادآور شد و گفت: از سال ۸۷ تا سال ۹۷ ، ۲۰۰ مقاله از اعضای هیات علمی به چاپ رسید و از سال ۹۷ تا ۹۸ ، ۱۰۰ مقاله علمی و پژوهشی به چاپ رسیده ‌است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع افزایش رشد ۶۰۰ درصد چاپ مقالات علمی اعضای هیات علمی را در یک سال نشان می‌دهد، گفت: ۲ دانشیار دیگر به دانشگاه اضافه شدند و مصوب شد ۲ رشته دکتری نیز اضافه شود که تا کنون محقق نشده ‌است.

وی همچنین اظهار کرد: با توجه به وجود ظرفیت و زمینه پیشرفت در دانشگاه علوم قرآنی میبد ، دانشجویان می‌توانند در این دانشگاه نیز در مقطع دکتری هم تحصیل کنند و باید این موضوع مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.

این مسوول به وجود خوابگاه خواهران و  ۱۱ خوابگاه متاهلی در میبد نیز اشاره کرد.

امام جمعه میبد هم گفت: آموزش عالی در مواجهه با چالش‌های پیچیده و برای حفظ فضای فیزیکی  نیاز به تدابیر راهبردی و حکیمانه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی افزود: خواه ناخواه بخش‌هایی از فضای فیزیکی آموزش عالی به مرور زمان حذف و یا در هم ادغام می‌شود و در این میان دانشگاه باید بتواند با ارایه تعریف روز، متنوع و سامان دادن به خود توسعه یابد.

وی با اشاره به ضرورت پرداختن به تحقیق و تحلیل زیرساخت‌های محتوایی تصریح کرد: دانشگاه برای اداره و توسعه باید منابع مالی برای خود تعریف کند و با پژوهش و تحقیق و تعریف کارکردها درآمد مالی و اقتصادی ایجاد کند.

مدیر حوزه‌های علمیه قم در  ادامه یادآور شد: با ظرفیت‌هایی که در میبد وجود دارد و با همکاری مسوولان و مردم دانشکده علوم قرآنی بفروئیه توسعه یافته و در شهرستان ماندگار می‌شود.

در این نشست رییس دانشکده علوم قرآنی میبد درخواست اضافه شدن کادر اداری و هیات علمی جدید برای دانشگاه را پیشنهاد کرد.

دانشکده علوم قرآنی میبد در سال ۷۳ تاسیس و با ۲۴ دانشجو در رشته تربیت معلم قرآن شروع به فعالیت کرد ، در حال حاضر ۳۰۰ دانشجو و ۲ عضو هیات علمی دارد.

افتتاح سالن شهدای بسیج میبد

 همچنین فرمانده نیروی مقاومت بسیج میبد در مراسم افتتاح سالن شهدای بسیج این شهرستان با ارائه گزارشی از بازسازی این سالن گفت: با همت خیران عملیات بازسازی از نوروز ۹۷ شروع شد و با همکاری مسوولان نسبت به خرید تجهیزات و مصالح پیگیری و کارها به اتمام رسید.

سرهنگ دوم پاسدار مصطفی بهشتی افزود: ساخت این مجموعه به عنوان قدمگاه شهدا در سال ۴۴ ساخته شد و در حال حاضر با بازسازی برای برگزاری کلاس های آموزشی برای دانش آموزان ، ایجاد کافه کتاب شهدا و انجام فعالیت های فرهنگی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی در ادامه به پیگیری‌های انجام شده برای ساخت و ساز موزه شهدا در شهرستان و همچنین عملیات عمرانی اردوگاه قدس اشاره کرد.

در مراسم افتتاح ۲ طرح یادشده آمازی از هزینه ها ارایه نشده است. 

چهار طرح  گردشگری که شامل یک مجتمع گردشگری عمومی، یک مجتمع گردشگری خدمات رفاهی بین راهی و ۲ هتل در شهرستان‌های یزد، میبد اشکذر و اردکان است امروز افتتاح شد.

با افتتاح این طرح ها زمینه اشتغال ۱۰۵ نفر در استان یزد فراهم شده است.

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری میبد  در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =