استاندار : هزار و ۴۵۱ میلیارد تومان به طرح‌های اشتغالزای کرمانشاه اختصاص یافت

قصرشیرین- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: یک هزار و ۴۵۱ میلیارد تومان برای پروژه‌های اشتغالزایی در راستای تحقق شعار سال جهش تولید در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه به استان ابلاغ شد.

هوشنگ بازوند عصر پنجشنبه در حاشیه سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به گیلانغرب و بازدید از مرکز فرهنگی و یادمان شهدای گمنام در گفت وگو با خبرنگاران افزود: همچنین یک هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح های نیمه تمام استان کرمانشاه اختصاص یافت.

وی گفت: به همراه دکتر نوبخت امروز بازدیدی از مجموعه دهکده المپیک و سرسرای  ورزشی ۶ هزار نفری کرمانشاه داشتیم که باتوجه به اینکه برای تکمیل آن به ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است ایشان برای تامین ۲۰ میلیارد تومان آن قول مساعد داد.

وی اظهار داشت: همچنین بازدیدی از تصفیه خانه آب شهر کرمانشاه  انجام شد که با اختصاص اعتبار موردنیاز برای تکمیل و بهره برداری از آن موافقت شد و ۴۰ میلیارد تومان نیز برای احداث موزه دفاع مقدس با توجه به اینکه کرمانشاه فاقد این موزه است توسط رییس سازمان برنامه و بودجه به این طرح اختصاص یافت.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه گفت: با توجه به سیل فروردین ماه سال ۹۸، در مجموع ۲ هزار و ۱۸۱ واحد مسکونی در سراسر استان کرمانشاه تخریب شد که امروز ۲ هزار و ۴۱ واحد آن به بهره برداری رسید.

بازوند اضافه کرد: همچنین ۴۷ میلیارد تومان به مدت ۲ سال به صدا و سیما به منظور اصلاح نقاط فاقد پوشش تلویزیونی در استان کرمانشاه اختصاص یافت.

 وی گفت: با توجه به تقارن سفر دکتر نوبخت با هفته دفاع مقدس و در آستانه روز مقاومت مردم گیلانغرب، این شهرستان برای کلنگ زنی ۲ هزار واحد مسکن محرومان انتخاب شد و ساخت این واحدها قرار است تا پایان بهار سال ۱۴۰۰به اتمام برسد.

او همچنین از بازدید هوایی از مرزهای خسروی و پرویزخان و تشریح موارد لازم توسط فرماندهان نظامی در خصوص مرزها به دکتر نوبخت خبرداد و اظهار داشت: در خصوص مشکلات زیرساختی و اعتبار مورد نیاز در این بازدید توضیحات لازم ارایه شد.

معاون رییس‌ جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، در ادامه سفرهای‌ استانی خود چهارشنبه شب وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد.

هوشنگ بازوند استاندار و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی با حضور در فرودگاه از معاون رییس جمهوری استقبال کردند.

رییس سازمان برنامه و بودجه بعد از بازدید از سرسرای ورزشی ۶ هزار نفری، تصفیه خانه آب کرمانشاه و محل احداث باغ موزه دفاع مقدس به شهر هرسین رفت و ۲ هزار و ۴۱ واحد مسکونی بازسازی شده از سیل را در این شهرستان افتتاح کرد.

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه این سفر ظهر پنجشنبه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی در سرسرای شهدای دولت استانداری شرکت کرد و سپس راهی غرب استان شد.

نوبخت در ادامه این سفر بعد از بازدید از پایانه مرزی پرویزخان قصرشیرین و یادمان شهدا و مرکز فرهنگی گیلانغرب در مراسم کلنگ‌ زنی مسکن خانوارهای نیازمند و فاقد سرپناه روستای گورسفید هم شرکت کرد.