عوامل قاچاق خاک در اراضی ملی جیرفت دستگیر شدند

جیرفت - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از دستگیری چهار نفر از عوامل قاچاق خاک های معدنی اراضی ملی شهرستان جیرفت خبر داد.

سرهنگ خانباز امیرافضلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گزارش برداشت غیرقانونی خاک از اراضی ملی منطقه تیتون جبالبارز شمالی را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه متخلفان شبانگاه اقدام به برداشت غیرقانونی خاک از اراضی ملی می کردند، افزود: با حکم دستگاه قضایی و همکاری کلانتری محمد آباد چهار متخلف حین برداشت غیرقانونی خاک دستگیر و ۲ دستگاه خودرو باری توقیف شد.

سرهنگ امیر افضلی ادامه داد: متخلفان شبانه و بصورت غیرقانونی مبادرت به جمع آوری خاک کرده و سپس از استان خارج می کردند.

وی از  تشکیل پرونده برای متخلفان برداشت غیرقانونی خاک از اراضی ملی در  دادگستری شهرستان جیرفت خبر داد و گفت: براساس ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و به استناد ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی، با هرگونه برداشت خاک از اراضی ملی برخورد و پیگیری قانونی از طریق مراجع قضایی انجام می شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان برداشت خاک از اراضی ملی را غیره قانونی دانست و از برخورد قانونی با متخلفان برداشت غیرقانون خاک در اراضی ملی خبر داد.

سرهنگ امیرافضلی نظارت بیشتر بر برداشت های غیرمجاز و غیر قانونی خاک را یک ضرورت دانست و گفت : با نظارت بیشتر باید از برداشت های غیرمجاز جلوگیری کرد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان کرمان یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =