نماینده مجلس: یکپارچگی مجلس و دولت تولید کشور را نجات می‌دهد

کرمان - ایرنا - رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه مجلس شورای اسلامی از هیچ‌گونه کمکی برای جهش تولید دریغ نمی‌کنیم گفت: مجلس و دولت به‌صورت یکپارچه تولید کشور را از وضعیت فعلی نجات می‌دهند.

به گزارش ایرنا، عزت الله اکبری روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن در کرمان افزود: کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی آمادگی حمایت از هرچیزی که بخش خصوصی را تقویت می کند و آن را از مشکلات اقتصادی خارج می کند را دارد و آن را به قانون تبدیل می کنیم.

وی با اشاره به سازوکار دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: جنگ اقتصادی را یک فرصت می دانیم زیرا در شرایط فعلی می توانیم مشکلات اقتصادی را رفع کنیم و ایران با توجه به ظرفیت ها و توانمندی باید در بازار جهانی و منطقه حضور داشته باشد.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حالی که جنگ مشوق ها برای سرمایه گذاری در جهان راه اندازی شده، ما چه مشوقی برای حمایت از بخش خصوصی و فعالان اقتصادی داریم؟ گفت: نیاز به توسعه صادرات و حمایت از آن در راستای تحقق جهش تولید در کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: سفارت خانه های ما در برخی کشورها از نظر اقتصادی تعطیلند زیرا فعالان اقتصادی ایران به سفارت خانه ایران نمی روند که زیر سوال نروند لذا این مشکل با همکاری وزیر امور خارجه پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه باید فعالیت‌های دشوار و مقعطی و شعاری را کنار بگذاریم گفت: با احداث صندوق توسعه ملی، پشتوانه‌ای برای کشور ایجاد شد و هر سال از برنامه پنجم توسعه ۲۰ درصد از فروش نفت و گاز ذخیره می شود و دولت با این اعتبار صنعت، تولید و خدمات را رشد داد.

اکبری با بیان اینکه نباید در جمع آوری درآمدهای دولت دخالت کرد بیان داشت: کارگروهی مشترک با همکاری وزارت اقتصاد و دارایی تشکیل دادیم و گمرک، تعرفه، صادرات و مشوق ها در آن تعریف شد و قانون ارزش افزوده در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی تصویب و در دوره هشتم ابلاغ شد.

وی عنوان کرد: مشکلات فعلی اقتصاد در شان شهدا و به خصوص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیست که نام ایران را در جهان نورانی می کند و مسائل و مشکلات تولیدکنندگان استان ها با اولویت به مجلس شورای اسلامی وارد شود که مشکلات آنان در بخش نظارت و قانون رفع شود.

در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن که با حضور استاندار کرمان، روسای کمیسیون های اقتصادی و صنایع مجلس، رئیس خانه صنعت و معدن ایران، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و جمعی از مسئولان از ۳۲ واحد صنعتی و معدنی برتر استان تقدیر شد.

دهم تیرماه به عنوان روز صنعت و معدن نام‌گذاری شده اما همایش این روز به علت بیماری کرونا به امروز(پنجشنبه) موکول شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =