فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی تحویل اف ۳۵ به امارات را نگران کننده خواند

تهران- ایرنا- آمیکام نورکین فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در ادامه کشمکش‌ها در مورد فروش تسلیحات پیشرفته به امارات ضمن ابراز نگرانی از تحویل اف ۳۵ به این کشور، گفت که این مساله در بلند مدت به نفع اسرائیل نخواهد بود.

به گزارش شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، نورکین در پاسخ به اینکه آیا فروش اف ۳۵ به ابوظبی امنیت تل آویو را به خطر می‌اندازد، مدعی شد که این مسایل تاثیری بر روی تحلیل راهبردی به معنای این که مثلا این هفته اسرائیل را به خطر می‌اندازد، نخواهد داشت. این مسائل می‌تواند روندی را ایجاد کند که در طولانی مدت برای تل آویو مناسب نیست.

به ادعای نورکین، نگرانی در این مورد از گام‌های بعدی نشات می‌گیرد و این نگرانی زمانی بیشتر می‌شود که تغییرات راهبردی در منطقه اتفاق بیافتد.

وی در خصوص فروش جنگنده اف ۳۵ به امارات می‌گوید: در نهایت رئیس ستاد مشترک موضع ارتش را ارزیابی می‌کند. این مسائل به صورت نظام مند بررسی می‌شوند و نتیجه تصمیم فردی نیست. بنابراین بسیار تمایل به حفظ برتری در منطقه را داریم.

نورکین همچنین معتقد است که حفظ برتری نظامی تل آویو به نفع آمریکا است.

فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی از طرفی نگران است که دریافت جنگنده اف ۳۵ توسط امارات منجر به فروش گسترده جنگنده‌های پیشرفته در منطقه شود.

در آخرین تصمیم گیری در خصوص تحویل تسلیحات پیشرفته از جمله اف ۳۵ به امارات، واشنگتن و ابوظبی قرار است تا اواخر آذر ماه توافق اولیه فروش را آماده کنند. اما دیوید فریدمن سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی مدعی شده است که روند تحویل جنگنده‌های اف ۳۵ به امارات ۷ سال به طول می‌انجامد.

برخی منابع آگاه به خبرگزاری رویترز اعلام کردند که واشنگتن در حال بررسی راه‌هایی است که جنگنده اف۳۵ ساخت شرکت لاکهید مارتین را برای سامانه‌های راداری رژیم صهیونیستی قابل تشخیص کند، اما مشخص نیست که این کار قرار است با تغییر ساختار این جنگنده صورت گیرد یا با تقویت سیستم راداری تل‌آویو.

گمان می‌رود که رژیم صهیونیستی در قبال فروش اف ۳۵ به امارات، یک سبد تسلیحاتی به ارزش ۸ میلیارد دلار از آمریکا دریافت کند.

برکینگ دیفنس گزارش داد که نتانیاهو در ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) همان روز توافق با امارات این درخواست را به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ارائه کرده است و به نظر سفر بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به واشنگتن برای دیدار با مقامات وزارت دفاع آمریکا در راستای پیگیری همین درخواست بوده باشد.

دفتر گانتس علت سفر او را گفتگو در مورد حفظ برتری نظامی اسرائیل در منطقه با مقامات آمریکایی عنوان کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =