ائتلاف الفتح حمله به مراکز دیپلماتیک در عراق را مردود دانست

بغداد - ایرنا - ائتلاف الفتح به ریاست «هادی العامری» که شاخه سیاسی الحشد الشعبی عراق است، ضمن محکوم کردن آدم ربایی و ترور و حمله به سفارت خانه های خارجی از نیروهای خود خواست که الگوی پایبندی به قانون باشند.

به گزارش ایرنا از «میدل ایست نیوز» ائتلاف الفتح در بیانیه ای که امروز (پنج‌شنبه) منتشر شده نوشته است که با توجه به حوادث داخلی و شرایط غیر طبیعی پیرامون عراق لازم می‌داند که بر موارد مهمی که پیش‌تر نیز گفته بود تاکید کند.

این بیانیه تاکید کرده که مسئولیت اصلی دولت فعلی عراق تامین امنیت و بازیابی اقتدار حکومت و ایجاد فضای مناسب برای اجرای انتخابات آزاد و شفاف و عادلانه است.

در این بیانیه آمده که هیچ گزینه‌ای جز ساخت دولت عدالت‌محور توانا در تحقق امنیت و تامین معیشت آزاد و کریمانه برای تک‌تک شهروندان عراق وجود ندارد.

این ائتلاف همچین از دستگاه‌های امنیتی و قضایی عراق خواسته که با قدرت و قاطعیت در برابر زنجیره آدم‌ربایی و ترور و ایجاد وحشت میان مردم «که کار گروه‌های تبهکاری است که می‌خواهند با بر هم زدن فضا موجب هرج و مرج شوند» برخورد کند و از همه خواسته که با دستگاه‌های ذی‌ربط برای پایان دادن به این اقدامات مجرمانه همکاری کنند.

ائتلاف الفتح تاکید کرده که با هر گونه حمله به هیات‌های دیپلماتیک و نهادهای رسمی مخالف است و آن را موجب تضعیف حکومت و اقتدار آن می‌داند و افزوده که این اقدامات پیامدهای خطرناکی دارد.

این ائتلاف که شاخه سیاسی الحشد الشعبی است افزوده که الحشد در کنار نیروهای مسلح و دستگاه‌های امنیتی عراق مدافع عراق و یکپارچگی و تمامیت سرزمینی آن است و از همه کادرهای خود می‌خواهد که الگوی پایبندی به قانون و فاصله گرفتن از هر اقدامی که به وجهه الحشد آسیب بزند، باشند.

ائتلاف الفتح از همگان خواسته که در پوشش اخبار دقت نشان دهند و از اتهام‌زنی‌های گزاف پرهیز کنند چون «تررویسم و بقایای رژیم گذشته و گروه‌های منحرف و دشمنان عراق همواره در پی آلوده کردن فضا هستند».

این ائتلاف تاکید کرده که هدف و مسئولیت خود را حفظ منافع عراق و شهروندانش و دفاع از یکپارچگی و حاکمیت و امنیت و ثبات و شکوفایی و پیشرفت عراق می داند. 

«مقتدی صدر» رهبر جریان صدر نیز جمعه گذشته در توئیتی نوشت که هدف گرفتن مکان های فرهنگی و دیپلماتیک را به صلاح نمی داند. 

وی تاکید کرد که باید از راه سیاسی و از مسیر پارلمان برای پایان دادن به اشغالگری و جلوگیری از دخالت های آنها وارد شد.

صدر ادامه داد: کسانی که این اقدام (حمله به مراکز دیپلماتیک) را انجام می دهند باید بدانند که‌ کشور و ملت عراق را در آستانه خطر جدی قرار داده اند. 

در هفته های اخیر حملاتبه مراکز و اهداف نیروهای نظامی بیگانه و مراکز دیپلماتیک آنها در عراق افزایش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =