بخش مدافعان سلامت جشنواره فیلم مقاومت؛ نقطه عطف ارتباط وزارت بهداشت با سینما

تهران- ایرنا- رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: جایابی بخش مدافعان سلامت در شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت نقطه عطفی در ارتباط وزارت بهداشت با این جشنواره و انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس بود.

کیانوش جهانپور؛ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به پیشینه حضور کادر درمان کشور در عرصه‌های مقاومتی، گفت: مفهوم مقاومت همواره به عنوان یک اصل در حوزه سلامت مطرح بوده است و کادر درمانی نیز در ذیل همین مفهوم در سال‌های منتهی به انقلاب و بعد از آن در سال‌های جنگ به خوبی توانست عملکرد مطلوب و شاخصی از خود بر جا بگذارد.

وی افزود: در سال‌هایی که کشور با تحریم‌های ظالمانه درگیر است، همچنان روحیه مقاومت و تاب‌آوری در نظام سلامت کشور وجود دارد و همین روحیه سبب شد کادر درمانی و بهداشتی کشور در مقابله با این تحریم‌ها نیز تاب‌آوری بالایی داشته باشند و دفاع علمی و فناورانه‌ای بکنند. 

جهانپور ادامه داد: مقاومت به عنوان یک عنصر زیرساختی در فرهنگ عمومی جامعه خاصه در نظام سلامت و درمان نهادینه شده است که مقابله با ویروس کرونا یکی از نشانه‌های آن است. 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با اشاره به همکاری این وزارتخانه با جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، تصریح کرد: وزارت بهداشت تصمیم گرفت به جای برگزاری یک جشنواره مستقل، از ظرفیت‌های موجود در جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت استفاده کند تا هم از پراکندگی جلوگیری شود و هم مفهوم مقاومت در حوزه‌های مختلف نهادینه شود که خوشبختانه این رویکرد نتایج قابل‌قبولی داشت و سبب شد بیش از ۱۴۰۰ اثر از ۱۲۰ کشور جهان با موضوع مدافعان سلامت به دبیرخانه ارسال شود. 

وی اضافه کرد: این تجربه نشان داد جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت گستردگی و اثرگذاری بالایی در کشورهای مختلف دارد و می‌تواند در این حوزه تاثیرگذار باشد؛ به همین دلیل تلاش وزارت بهداشت بر این است تا در دوره‌های آتی این همکاری‌ها را گسترش دهد. 

جهانپور در پایان یادآور شد: جایابی بخش مدافعان سلامت در شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت نقطه عطفی در ارتباط وزارت بهداشت با این جشنواره و انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =