سیر صعودی کرونا در استان اردبیل ادامه دارد

اردبیل- ایرنا - سیر صعودی مرگ و میر و ابتلای اهالی استان اردبیل به بیماری کرونا همچنان ادامه دارد به طوری که در شبانه‌روز گذشته ۴۰ بیمار جدید مبتلا به کووید.۱۹ در مراکز درمانی این استان بستری شده و هفت فرد مبتلا نیز جان باختند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، با اشاره به بستری شدن تعداد ۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: از این تعداد، ۲۱ نفر در اردبیل، پنج نفر در پارس‌آباد، ۶ نفر در مشگین‌شهر، یک نفر در گرمی و ۲ نفر در خلخال بستری شده‌اند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده از ترخیص ۴۴ نفر از بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل در شبانه‌روز گذشته پس از بهبودی نسبی خبر داد و افزود: روند کلی بیماری کرونا در این استان نشان می‌دهد که تعداد افراد بستری نسبت به افراد ترخیص شده در حال افزایش است.

وی با اشاره به جان‌باختن هفت نفر از بیماران بستری در مراکز درمانی استان طی شبانه‌روز گذشته گفت: از زمان شیوع کرونا در استان تاکنون ۶۳۵ نفر از اهالی این استان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی همچنین افزود: درحال حاضر تعداد ۲۳۵ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمان تحت مداوا قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ۲ روز پیش نیز اعلام کرد که پیک بعدی شیوع کرونا در این استان در اواسط آبان ماه خواهد بود و باید از هم‌اکنون تمهیدات لازم برای مدیریت آن اتخاذ شود.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا، لازم است که اهالی استان دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

دکتر حبیب‌زاده همچنین روز گذشته با اشاره به استفاده ۷۰ درصد از مردم این استان از ماسک اعلام کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا بویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بیشتری به رعایت مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک بپردازند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، هم‌اکنون استان اردبیل در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار دارد.

در هفت ماه گذشته، از مجموع هفت هزار و ۵۶۸ نفر بیمار کرونایی بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل، ۶ هزار و ۶۱۷ نفر پس از بهبودی ترخیص شده‌ و در این مدت ۶۳۵ نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آمار مبتلایان بستری و فوتی کرونا در استان اردبیل که در ۲ ماه اخیر روند ثابت میانگین ابتلای حدود ۳۰ نفر و فوت سه نفر را طی کرده، در چند روز اخیر دوباره اوج گرفته است.

بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل که اوایل امسال به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود، در پی همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراقبتی، طی یک ماه اخیر روند ثابت ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را طی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =