آثار احمدرضا درویش و بیژن میرباقری، مهمان سومین روز جشنواره فیلم مقاومت

تهران- ایرنا- برنامه نمایش آنلاین آثار منتخب سینمایی و مستند در سومین روز برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت میزبان آثاری از احمدرضا درویش، بیژن میرباقری و سیف‌الله داد است.

برنامه نمایش آنلاین آثار منتخب سینمایی و مستند بخش «جشنواره جشنواره ها» و آثار منتخب بخش «مدافعان سلامت» در پلتفرم نمافیلم در سومین روز برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اعلام شد.
 در بخش جشنواره‌جشنواره‌ها، در قسمت اول از ساعت ۱۰ الی ۱۴ فیلم سینمایی بازمانده ساخته سیف‌الله داد و پویانمایی پدر اثر سید محمدرضا خردمندان (۱۳۹۳) درپلتفرم نمافیلم به نمایش در می‌آید. از ساعت ۱۴ الی ۱۸، فیلم کوتاه داستانی دو خواهر به کارگردانی بیژن میرباقری (۱۳۷۸)، مستند بلند گلوله باران اثر مرتضی پایه‌شناس-حسین مومن، مستند کوتاه سارِوُ اثر محمد عبدالهی و نماهنگ ارغوان ساخته مهدیار عقابی نمایش داده می‌شود.
ساعت ۱۸ الی ۲۲ نیز وی او دی نما فیلم، در بخش جشنواره‌جشنواره‌ها فیلم سینمایی فیلم سینمایی کیمیا به کارگردانی احمدرضا درویش (۱۳۷۶) و مستند بلند برادران ساخته مهدی نقویان را نمایش می‎دهد.
به گزارش ستاد اطلاع‎رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، در بخش «مدافعان سلامت» و از ساعت ۱۰ الی ۱۴، فیلم کوتاه داستانی خیابان ‌بازی ساخته محمد علیزاده و پویانمایی آقای بی‌آلایش (۳) اثر محمد شاهنده، پخش می‌شود و از ساعت ۱۴ الی ۱۸ مستند بلوک ۶۵ ساخته سید وحید حسینی‌نامی، نماهنگ یه روزی دوباره ساخته مهران علوی، فیلم داستانی امروز هم نه به کارگردانی مرجان اسماعیلی و پویانمایی شکرستان (کرونا) ساخته رسول شیری، نمایش داده می‌شود.
مستند همت ابوالفضلی ساخته ابوالقاسم ابوترابی و نماهنگ کنارت می‌مانم وطن اثر آرش بختیار نیز در ساعت ۱۸ الی ۲۲ به نمایش در می آید.
طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، از ساعت ۲۲ الی ۱۰ صبح روز بعد این جدول تکرار می‌شود.
همزمان با برگزاری شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت آثار منتخب این جشنواره در بخش‌ «جشنواره‌جشنواره‌ها» و «مدافعان سلامت» در«وی او دی» نمافیلم به نمایش در می‌آید.

جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، که قبلاً به نام جشنواره فیلم دفاع‌مقدس برگزار می‌شد، یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های سینمایی ایران و منطقه است‌ که تاکنون ۱۵ دوره را پشت سر گذاشته است. نخستین دوره جشنواره سال ۱۳۶۲ در بحبوحه جنگ‌تحمیلی و همزمان با گرامیداشت هفته دفاع‌مقدس، در قالب هفته فیلم در محوطه پارک دانشجو و تئاتر شهر تهران برگزار شد.
این جشنواره در تقویم جشنواره‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت «دو سالانه» به ثبت رسیده و سابقه‌ای نزدیک به چهار دهه دارد. این جشنواره در دوره‌‎های اولیه به صورت هفته فیلم و در سال‌های بعد به صورت یادواره برگزار شده و در نهایت با گسترش ابعاد برگزاری به جشنواره‌ای سینمایی تبدیل شد.
جشنواره فیلم مقاومت پس از ده دوره برگزاری از دوره یازدهم با اتخاذ راهبردهای بین‌المللی و هدف‌گذاری سینمایی در عرصه بین‌الملل به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود.

شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در این دوره برای اولین‌بار به صورت بین‌المللی و در بخش‌های: «سینمای ایران و جهان»، «مدافعان سلامت»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد، پژوهش، تحلیل»، «جشنواره‌جشنواره‌ها» و «فیلمسازان بسیجی»، «فیلم به معنای مطلق» و «نشان رسول»  برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =