پلیس کردستان ۱۲۵ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف کرد

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: ماموران انتظامی این شهرستان طی ۶ ماهه نخست امسال موفق به کشف ۱۲۵ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق شدند.

سردار علی آزادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کالای کشف شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از ۳۷ درصد رشد برخوردار است.

وی اضافه کرد: ماموران انتظامی استان کردستان در راستای مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا پس از کشف انواع کالا یک هزار و ۲۹۹ پرونده را تشکیل و به مراجع قضایی معرفی کرده‌اند.

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه ارزش کالاهای قاچاق کشف شده ۴۳ پرونده بیش از پنج میلیارد ریال و ۱۷ پرونده نیز بالای یک میلیارد ریال برآور شده است یادآور شد: این پلیس در راستای مبارزه با این پدیده موفق شده ۲۶ باند را منهدم کند.

سردار آزادی همچنین تعداد افراد دستگیر شده در ارتباط با کالاهای قاچاق کشف شده را یک هزار و ۱۳۸ نفر متهم و وسایل نقلیه توقف شده را ۴۶۸ دستگاه اعلام کرد.

وی با بیان اینکه استان در کشف برخی از اقلام شاهد افزایش آمار بوده است یادآور شد: این اقلام شامل فرآورده‌های سوختی قاچاق به میزان یک میلیون ۳۷۵ لیتر با ۱۹۲ درصد رشد، لوازم خانگی با ۲ هزار و ۹۹۸ دستگاه با ۱۹ درصد رشد، پارچه قاچاق به مقدار ۱۵۰ هزار متر مربع با ۳۰ درصد رشد است.

وی گفت موارد دیگری نیز در این استان کشف شده که سیگار به میزان سه میلیون و ۹۹۲ هزار نخ، لوازم صوتی و تصویری به میزان یک هزار و ۶۱۳ دستگاه، تلفن همراه به تعداد ۴۵۹ دستگاه، برنج مقدار ۱۸ تن، چای به میزان حدود سه تن و لوازم آرایشی به میزان ۴۳۰ هزار عدد از جمله آنها است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =