۹۰ دانش آموز تبعه خارجی در مدارس کردستان تحصیل می‌کنند

سنندج - ایرنا - مدیرکل دفتر اتباع خارجی استانداری کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری ۹۰ دانش آموز تبعه خارجی در مقاطع مختلف در مدارس این استان ثبت نام کرده و مشغول تحصیل هستند.

راغب الفت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ فردی در جمهوری اسلامی ایران نباید از تحصیل منع شود تمام دانش آموزان اتباع خارجی که به این اداره کل مراجعه کردند در مدارس استان ثبت نام شدند.

وی افزود: بسیاری از این دانش آموزان فاقد مدارک هویتی و کارت اقامتی بودند اما هیچ فردی بخاطر نداشتن مدرک و کارت اقامتی از تحصیل در مدارس استان باز نماند ضمن اینکه این دانش آموزان از هر نوع مزایایی که یک دانش آموز ایرانی در مدارس برخوردار است، بهره‌مند بوده و هیچ تفاوتی با دیگران ندارند.

مدیرکل دفتر اتباع خارجی استانداری کردستان ادامه داد: سال گذشته ۶۰ دانش آموز غیر ایرانی در مدارس استان ثبت نام شدند که امسال این آمار به ۹۰ نفر افزایش پیدا کرده البته آنها به صورت پراکنده در مدارس مشغول تحصیل هستند.

وی تاکید کرد: بیشترین تعداد دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس شهرستان های سنندج، بانه، مریوان و کامیاران تحصیل می‌کنند و اکثر آنها اتباع کشور عراق هستند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون حدود ۲ هزار تبعه خارجی در استان کردستان زندگی می‌کنند که تعدادی از این افراد در داخل شهرها و تعدادی نیز در اردوگاه پناهندگی ورمهنگ ساکن هستند، هزینه اسکان و درمان این پناهندگان از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل و دولت جمهوری اسلامی تامین می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =