رسول‌پناه: قطر نباید میزبان جام جهانی باشد؛ همه چیز در لیگ قهرمانان علیه ماست

تهران- ایرنا- سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: کشور قطر نمی‌تواند و نباید میزبان جام جهانی باشد؛ وقتی نمی‌توانند میزبان ۱۶ تیم باشگاهی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا باشند، چگونه می‌خواهند جام جهانی با آن عظمت را برگزار کنند؟

به گزارش ایرنا، در حالی که قرار بود مهدی رسول‌پناه، سرپرست باشگاه پرسپولیس با پرواز چهارشنبه شب به دوحه پرواز کند، اما وضع قوانین جدید در خصوص پروتکل‌های بهداشتی در کشور قطر مانع این سفر شد.

رسول‌پناه در این رابطه اظهار داشت: قرار بود با پرواز ساعت ۲۲:۴۵ به دوحه پرواز کنم و بر همین اساس ساعتی قبل از پرواز چهارشنبه به فرودگاه امام خمینی (ره) رفتم. پس از مدتی به ما اطلاع دادند کشور قطر قوانین جدیدی در پذیرش و جابه‌جایی مسافران وضع کرده و امکان سفر وجود ندارد!

وی ادامه داد: این در حالی بود که تا یکی ۲ روز قبل از آن برخی دوستان و همکاران ما به قطر سفر کردند و مشکل خاصی هم به وجود نیامد. با کارشکنی مسوول پرواز قطری، این پرواز را از دست دادیم و تلاش کردیم با پرواز ۴:۴۰ صبح به دوحه برویم. همزمان شروع به رایزنی کردیم بلکه بتوانم در بازی با الشارجه امارات کنار تیم پرسپولیس باشم، اما پس از هفت ساعت معطلی در فرودگاه به بنده اعلام کردند امکان سفر وجود ندارد و اگر هم مقدمات آن فراهم شود باید هفت روز در هتل دیگری غیر از "دوسیت" قرنطینه شوید!

سرپرست باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: گفتم که تیم ما پنجشنبه بازی دارد و برای این مسابقه حساس می‌خواهم به قطر بروم، هفت روز کجا قرنطینه شوم؟ هرچه هم تلاش کردیم و به این در و آن در زدیم بی‌فایده بود. متأسفانه انتخاب قطر به عنوان میزبان لیگ قهرمانان آسیا اشتباه بود و به نظر می‌رسد دست‌هایی در کار است که نتایج این مسابقات در زمین رقم نخورد.

رسول‌پناه با ناراحتی از اتفاقات پیش آمده در فرودگاه گفت: بلافاصله پس از سوت پایان بازی پرسپولیس و الدحیل به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه زده و به ماجرای عجیب بخشیده شدن مهدی بن‌عطیه و قضاوت ناعادلانه داور سریلانکایی اعتراض کردیم، اما به دلیل نداشتن کُرسی در AFC و عدم نفوذ فدراسیون فوتبال کشورمان همه چیز در این رقابت‌ها علیه ماست. اگر به نتیجه نرسیم به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نامه خواهیم زد.

وی تصریح کرد: کشور قطر نمی‌تواند و نباید میزبان جام جهانی باشد. وقتی نمی‌توانند میزبان ۱۶ تیم باشگاهی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا باشند، چگونه می‌خواهند جام جهانی با آن عظمت را برگزار کنند؟

سرپرست باشگاه پرسپولیس با رد شایعه بازجویی در فرودگاه به دلیل همراه داشتن بیش از حد ارز، گفت: اصلا و ابدا این خبر صحت ندارد و شایعه‌ای بیش نیست، چرا که ما از بانک مرکزی مجوز قانونی برای بردن ارز به عنوان پاداش اعضای تیم پرسپولیس را داشتیم. تنها دلیل برهم خوردن این سفر، کارشکنی و ممانعت قطری‌های میزبان با وضع قوانین سختگیرانه جدید بود و بس.

رسول‌پناه با اشاره به بحث تأمین منابع مالی برای پرداخت مطالبات بازیکنان یادآور شد: در روزهای گذشته به اتفاق هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درگیر فراهم کردن پول بازیکنان بودیم و بخشی از مطالبات به حساب اعضای تیم واریز شد. همچنین به موازات آن درگیر ماجرای شکایت برانکو و جور کردن منابع مالی هستیم که در موعد مقرر مطالبات ایشان را هم پرداخت کنیم. بر همین اساس، برنامه سفر بنده به قطر به چهارشنبه موکول شد که با کارشکنی قطری‌ها انجام نشد. بنابراین باشگاه شکایت رسمی را از قطر ایرلاین انجام داده است.

وی گفت: ان‌شاءالله یحیی گل‌محمدی و بازیکنان پرسپولیس در زمین بازی جواب همه کارشکنی‌های خارج از زمین از جمله ناداوری، پاک کردن کارت قرمز بازیکن تیم قطری و ماجرای به وجود آمده اخیر را با ارائه یک بازی قدرتمندانه خواهند داد.

گفتنی است تیم فوتبال پرسپولیس امشب آخرین بازی خود در مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را برابر الشارجه برگزار می‌کند و در صورت پیروزی مجوز حضور در مرحله دوم را کسب خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =