رییس قوه قضاییه: انسجام و همدلی مسوولان راهکار حل مشکلات کشور است

اردبیل - ایرنا- رییس قوه قضاییه تاکید کرد که انسجام و همدلی مسوولان راهکار رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم می باشد، این انسجام بستری است که توسعه در همه زمینه‌ها را فراهم می‌کند.

به گزارش ایرنا ، حجه الاسلام سیدابراهیم رییسی پنجشنبه شب در جلسه شورای اداری استان اردبیل افزود: گره بسیاری از کارها به دست مدیران با کفایت و با روحیه جهادی باز می‌شود و ماه‌های پایانی دولت، می‌تواند با عزم راسخ و اراده‌ای پولادین مسوولان، ماه‌های طلایی در راستای گره‌گشایی از دغدغه‌های مردم و به انجام رساندن کارها و برنامه‌های ناتمام باشد.

وی بیان کرد: خدمت به مردم از بزرگترین افتخاراتی است که نصیب همه ما شده تا گره‌ای از مشکلات این مردم باز کنیم. کارها اگر در زمان خود انجام شود نوبت به دستگاه قضایی نمی‌رسد، همه مشکلات با دستگاه قضا قابل حل نیست،گاهی پرونده‌هایی که می‌بینیم از نوع مسائلی است که با همکاری مدیران دستگاه‌های مختلف قابل حل است.

وی با اشاره به موضوع مبارزه با فساد اظهارداشت: دستگاه‌های اداری و اجرایی در کشور در زمینه‌های ایجاد فساد باید حساس باشند،فساد و تخلف کمش هم در یک دستگاه باید زیاد به شمار بیاید، هیچ مدیری مدیریتش بدون نظارت تعریف نشده و مدیر مستقیم اولین مسوولیت را در قبال کنترل و نظارت در دستگاه‌ اجرایی دارد و بازرسی‌ها و نظارت‌های درون سازمان باید قوی شود.

 رییسی گفت: مساله اصلاح ساختارهای فسادزا که موجب تولید پرونده می‌شوند ایجاب می‌کند سازمان و دستگاه‌های اداری در کشور روی هر زمینه فسادزا حساس باشند، بررسی وضعیت و نوع ارتباط سازمان‌های خدمت‌رسان به مردم باید مورد حساسیت دستگاه‌های مختلف باشد. 

رییس قوه قضاییه تاکید کرد: سهم بسیار جدی با درصد بالا برای حل مشکلات در دست مدیران سازمان‌هاست، مدیران نباید در همه موارد منتظر مرکز شوند بلکه در مسائل مختلف خلاقیت، نوآوری و ابتکاراتی داشته باشند.

 رییسی همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل در روزهای  اخیر اشاره کرد و گفت: از دبیرکل سازمان ملل انتظار داشتیم اجازه ندهد رییس‌جمهوری تروریست آمریکا، سازمان ملل را با دفتر کار خود و کاخ سفید اشتباه بگیرد و علیه حاج قاسم سلیمانی، قهرمان مبارزه با تروریسم، یاوه‌گویی کند.

رییس دستگاه قضا همچنین با اشاره به موضوع خصوصی‌سازی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: خصوصی‌سازی هیچ ربطی به اصل ۴۴ ندارد و اگر جایی را به بخش خصوصی واگذار کردیم نباید کارخانه را رها کنیم، تازه باید بخش خصوصی را توانمند کنیم، خصوصی سازی باید در کشور دنبال شود اما با شکل منضبط و حساب شده و خصوصی سازی قانون دارد و باید دقیق رعایت شود. 

وی اظهار کرد: در زمان واگذاری کشت و صنعت مغان، قوه قضاییه، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و دستگاه‌های نظارتی تذکرهایی را دادند و اگر به اخطارها در مورد قیمت‌گذاری، نوع واگذاری و شیوه واگذاری توجه می‌شد در ذهن مردم گره ایجاد نمی‌شد.

حجه الاسلام رییسی همچنین گفت: در مورد مسائل زمین‌خواری در جاده اسالم چه در حوزه استان اردبیل و چه در حوزه استان گیلان، تاکید می‌کنم مساله شهرک‌سازی باید بر اساس مجوز قانونی انجام شود.

وی همچنین اضافه کرد: در مورد شهرستان خلخال و کارخانه نئوپان از رییس سازمان بازرسی کل و رییس کل دادگستری استان اردبیل می‌خواهم وضعیت کارخانه را روشن کنند.

وی همچنین با بیان اینکه تعاونی‌ها می‌توانند در پیشرفت اقتصادی و رفع مشکلات در بسیاری از حوزه ها نقش داشته باشند، بیان کرد:  تخلفات تعاونی‌ها به هیچ وجه قابل قبول نیست،حتما با تعاونی‌های متخلف باید برخورد شود و اگر قانون‌شکنی توسط ادارات و سازمان‌ها صورت بگیرد باید مضاعف برخورد شود.

 رییس قوه قضاییه صبح امروز پنجشنبه برای دیدار یک روزه از استان وارد فرودگاه اردبیل شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل قرار گرفت.

وی در  جمع کارکنان دستگاه قضا در استان، جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی شرکت کشت و صنعت مغان و جلسه شورای اداری شرکت کرد.

وی همچنین از کارخانه نساجی سبلان پارچه و نیز مجتمع قضایی شهید قدوسی اردبیل دیدار و با کارکنان آنها به گفت و گو نشست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =