افزایش ۶ درصدی اهدای خون هیئت های مذهبی استان تهران در ایام محرم

تهران- ایرنا- مسئول اطلاع رسانی ستاد محرم استان تهران از افزایش ۶ درصدی اهدای خون توسط هیئت های مذهبی استان تهران در ایام محرم خبر داد و گفت: اهدای خون در ایام محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است.

روح الله عبداللهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال در روز تاسوعای حسینی ۲ هزار و ۱۳۷ مراجعه کننده حضور یافته که فقط یک هزار و ۷۳۳ نفر آنها مجاز به اهدای خون شدند.

وی افزود: در روز عاشورا ۲ هزار و ۷۳۳ نفر برای اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مجاز به اهدای خون خود برای نجات بیماران شدند.

مسئول اطلاع رسانی ستاد محرم استان تهران خاطر نشان کرد: نذر خون به مناسب چهلمین سالگرد دفاع مقدس با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و انتقال خون استان تهران به عنوان " اهدای خون به نیت یک شهید" انجام می شود.

وی عنوان کرد: نذر خون به صورت مستمر تا پایان ماه صفر تداوم خواهد داشت و در ایام صفر و اربعین حسینی با همکاری هیئت های شاخص تهران انجام می شود.

عبداللهی یادآور شد: مراکز ۱۲ گانه اهدای خون در سطح شهر تهران دایر بوده و هیئت های مذهبی شاخص در سطح استان نیز در کنار این مراکز حضور داشته و از داوطلبان، خون دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه هر فرد به نیت یک شهید دوران دفاع مقدس، مدافع حرم و سلامت خون خود را برای نجات جان هموطنانش اهدا و نیاز بیماران را تامین می کند، گفت: در استان تهران ۲۰ هزار هیئت مذهبی وجود دارد که از این تعداد ۱۳ هزار هیئت در سامانه طوبی ثبت شدند که هفت هزار هیئت تاکنون در این سامانه ثبت نشده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha