حدود ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه الزهرا مشغول تحصیل هستند

تهران - ایرنا - معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا با اشاره به اینکه حدود ۱۰ هزار دانشجو دختر در ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند، گفت: دانشگاه الزهرا با نزدیک به یک هزار نفر کادر اعم از استاد و کارمند، تلاش کرده تا علاوه بر ایجاد محیط مطلوب آموزشی، زمینه رشد و توسعه کشور را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید رضایی شریف آبادی روز پنجشنبه در همایش "روزی با دانشگاه الزهرا" بیان داشت: دانشگاه الزهرا به عنوان یکی از ۱۰۰ دانشگاه دولتی کشور تنها دانشگاه تک جنسیتی جامع در کشور است.

 معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا ادامه داد: دانشگاه الزهرا با قدمت بیش از نیم قرن تلاش کرده که در اغلب حوزه‌ها و رشته‌های تحصیلی فعالیت داشته باشد و این امر امروزه محقق شده و ما با بیش از ۵۰ گروه آموزشی و ۱۰ دانشکده در حوزه های مختلف داریم.

رضایی افزود: ما برای ساختن ایرانی آباد و همچنین کشوری که در مرزهای دانش قرار گیرد یا به عبارتی ایرانی توسعه یافته، نیاز به دانشمندان و صاحب نظرانی در همه حوزه های دانش داریم که در این جهت در تلاش هستیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا بیان داشت: هدف برگزاری همایش روزی با دانشگاه این است که به دانش آموزان کمک کند تا انتخاب بهتری برای آینده خود داشته باشید.

وی ادامه داد: هر دانش آموز سلیقه و انتخابی دارند، ولی انتخاب آنان باید براساس علاقه انجام گیرد، اگر آنان سلیقه خودشان را دنبال نکنید و دنبال رو سلیقه دوستان یا حتی خانواده باشند، به نظر می رسد که در آینده پشیمان خواهند شد.

رضایی همچنین به دانش آموزان توصیه کرد که در دانشگاه‌های خوب که قدمت طولانی و تنوع رشته های تحصیلی ادامه تحصیل دهند.

وی گفت: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس قرار داریم این روزها رسانه و جامعه بیشتر رنگ و بوی رزمندگان را دارد، امیدوارم بتوانیم پاسدار خون شهیدان باشیم و هر کدام از ما قدمی هر چند کوچک در راه اعتلا و افتخار این سرزمین برداریم.

معصومه حسین زاده شهری ، مدیر مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: همایش روزی با دانشگاه الزهرا برای سومین سال است که در این دانشگاه برگزار می شود و هدف اصلی ما از برگزاری این رویداد، معرفی بیشتر دانشگاه به دانش آموزان است تا آنان با امکانات و قابلیت ها آشنا شوند.

وی به استقبال خوب دانش آموزان از این همایش اشاره کرد و افزود: امسال با توجه به شیوع کرونا، این رویداد به‌شکل مجازی برگزار شده است.

حسین زاده پروژه با اشاره به اینکه رصد فارغ التحصیلان این داشگاه را در دست اجرا داریم، ادامه داد: بررسی ۲ ساله ما نشان می‌دهد که دانشگاه الزهرا در این مدت حدود ۱۵ کارآفرین داشته است.

وی بیان داشت: پژوهشکده زنان در این دانشگاه فعال است و به بررسی  مسائل و موضوعات مرتبط با زنان و خانواده می پردازد و همچنین رشته مطالعات زن در دانشکده علوم اجتماعی داریم که دانشجویان پژوهش های فراوانی در این زمینه انجام دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =