روحانی فرا رسیدن روز ملی جمهوری ارمنستان را تبریک گفت

تهران- ایرنا -رییس‌جمهوری در پیام‌های جداگانه‌ای به رییس جمهوری و نخست وزیر ارمنستان، فرا رسیدن روز ملی این کشور را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که روابط تهران- ایروان بیش از پیش و در راستای منافع دو ملت گسترش و تعمیق یابد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، ‌حجت الاسلام ‌والمسلمین حسن روحانی در بخشی از پیام تبریک به «آرمن سرکیسیان» رییس جمهوری ارمنستان نوشت که «امیدوارم با عنایت به پیوندهای تاریخی، فرهنگی و اجتماعی دو کشور و همچنین در پرتو تلاش‌های مسوولین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان، شاهد توسعه روزافزون مناسبات فیمابین در جهت تامین منافع دو ملت باشیم».

رییس جمهوری در پیام تبریک به «نیکول پاشینیان» نخست وزیر جمهوری ارمنستان نیز تصریح کرد که «بدون تردید پیوندهای مشترک فرهنگی، اجتماعی و روابط دوستانه فیمابین، بستری زاینده را برای توسعه و تعمیق روابط فراهم نموده و مردم دو کشور خواهند توانست با هم‌افزایی در مسیر توسعه، الگویی برای روابط سازنده ودوستانه میان کشورهای جهان باشند».

روحانی در این پیام‌ها ابراز امیدواری کرد که در پرتو تلاش و تعاملات نزدیک و دوستانه مسوولین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان، شاهد آینده‌ای روشن، توام با شکوفایی برای دو ملت باشیم.

به گزارش ایرنا، ۲۱ سپتامبر سال‌روز استقلال ارمنستان در سال ۱۹۹۱میلادی به عنوان تاریخ استقلال و روز ملی این کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =