امام جمعه بوکان: اقتدار امروز ایران اسلامی ارمغان دوران دفاع مقدس است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه بوکان گفت: امنیت امروز ایران اسلامی در سایه مقاومت دوران دفاع مقدس حاصل شده و به همراه آن استقلال و اقتدار نیز برای کشورمان به ارمغان آمده است.

ماموستا ملاعباس احمدی روز پنجشنبه در مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای بوکان که با حضور فرماندار و دیگر مسوولان اجرای این شهرستان به مناسبت دفاع مقدس برگزار شد، افزود: افتخار آفرینی‌های رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس مایه مباهات برای تمام ملت ایران و پشتوانه بزرگی برای امنیت ملی است که باید این ایام گرامی داشته شود.

وی ادامه داد: با فداکاری رزمندگان اسلام و تدابیر رهبر مقام معظم انقلاب، امنیتی در کشور حاکم است که در هیچ کدام از کشورهای همسایه وجود ندارد که باید مسوولان و مردم قدردان این امنیت و اقتدار باشند و آن را حفظ کنند.

امام جمعه بوکان گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس گویای مقاومت ملتی است که با رهبری داهیانه حضرت امام (ره) و ایمان و توکل بر خداوند متعال به عنوان حماسه‌ای ماندگار، برگ زرینی را در تاریخ به ثبت رساند.

وی اضافه کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس مهمترین بخش تاریخ ملت ایران است زیرا که همه دنیا با تمام ابزار خود علیه جمهوری اسلامی وارد کارزار شد اما با همت و یکدلی این ملت حتی یک وجب از خاک کشور در تصرف دشمن باقی نماند.

"ماموستا احمدی" با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری باید سرلوحه کار مسوولان باشد، اظهار داشت: مسوولان اجرایی این شهرستان باید برای رفع مشکلات اقتصادی مردم برنامه‌ریزی داشته باشند تا مردم بیشتر از این دچار مشکلات اقتصادی نشوند.

در این مراسم مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس بوکان غبارروبی و گلباران شد.

امروز همچنین به همین مناسبت با حضور فرماندار، امام جمعه و شماری از مسوولان این شهرستان از نخستین تابلوی نامگذاری شده به نام شهید سردار سلیمانی رونمایی شد؛ این تابلو بر سردر سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نصب و از این پس از سالن سیمرغ به نام سردار دلها تغییر نام دارد.

بوکان ۲۷۳ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها