وزیر ورزش و جوانان: سه هزار و ۵۰۰ خانه ورزش روستایی در کشور داریم

سنندج- ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: امروز با افتتاح ۲۲۰ خانه جدید ورزش روستایی، تعداد این اماکن ورزشی در روستاهای سراسر کشور به سه هزار و ۵۰۰ مورد افزایش یافته تا در دسترسی اهالی و ورزش دوستان به فضای ورزشی تسهیل شود.

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی‌فر روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از سالن سرپوشیده ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج که با حضور رییس جمهوری و از طریق ارتباط تصویری (ویدئو کنفرانس) برگزار شد، اظهار داشت: تعداد خانه‌های ورزش روستایی در ابتدای دولت تدبیر و امید کمتر از ۲۰۰ مورد بود که به سه هزار و ۵۰۰ خانه رسیده و تلاش می‌کنیم تا پایان خدمت دولت، این تعداد را به پنج هزار مورد افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه امروز بطور همزمان ۱۰۸ زمین چمن مصنوعی نیز در کشور به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: با افتتاح این پروژه‌ها، تعداد این زمین ها به ۲ هزار مورد افزایش می‌یابد و امیدواریم تا پایان دولت آن را به ۲ هزار و ۵۰۰ زمین برسانیم در حالیکه تعداد این زمین چمن‌ پیش از دولت تدبیر و امید کمتر از ۱۰۰ مورد بود.
وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: سالن ورزشی ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج، هتل ورزش گرگان، چهار استادیوم ورزشی در سبزوار، نیشابور، خشت کارزون و ملایر، افتتاح ۱۰۸ زمین ورزشی و ۲۲۰ خانه ورزش روستایی با سرمایه‌گذاری ۶۹۰ میلیارد تومان از جمله طرح‌های ورزشی است که بطور همزمان امروز در کشور به بهره‌برداری ‌رسیدند.
سلطانی‌فر به سالن ۶ هزار نفری سنندج اشاره کرد و گفت: این مجموعه ورزشی زیبا هفت هزار و ۳۰۰ مترمربع زیربنا دارد و برای بهره‌برداری از آن ۷۵۰ میلیارد ریال هزینه شده و ارزش اقتصادی آن اکنون ۱۵۰۰ میلیارد ریال است.
وی با بیان اینکه تلاش ما این است با افتتاح این پروژه شرایط برای برگزاری مسابقات مهم ملی و بین المللی در کردستان فراهم شود، اضافه کرد: از این مدل سالن، ۹ مورد در حال ساخت در مناطق محروم کشور داریم که امیدواریم تا پایان دولت ۶ مورد آن را تکمیل کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =