طرح " برق امید " در زنجان اجرا می‌شود

زنجان – ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: با اجرای طرح " برق امید "، مشترکان خود را با الگوی‌های تعیین شده مصرف مطابقت داده و از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق بهره‌مند شوند.

علیرضا علیزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف از اجرای این طرح کاهش رفاه خانوارها نیست، بلکه برنامه ریزی برای بهینه سازی مصرف و اختصاص آن به بخش‌های تولیدی مانند کشاورزی و صنعتی است.
به گفته وی، با اجرای طرح برق امید فرصت مناسبی برای مشترکان خانگی فراهم می شود تا میزان مصرف این انرژی را کاهش داده و از تخفیف صد درصدی بهای برق برخوردار شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: این طرح فرصت مناسبی برای همه مشترکان در سطح استان فراهم می آورد تا مصرفشان را کم کرده و از تخفیف صد درصدی بهای برق بهره مند شوند.
علیزاده با بیان اینکه مزیت این طرح علاوه بر تخفیف ۱۰۰ درصدی برای مشترکان کم مصرف، ایجاد انگیزه برای کاهش مصرف برق توسط مشترکان خانگی و کاهش تقاضا و تولید برق می‌شود، یادآوری کرد: از طرفی دیگر نیز انتشار آلایندگی های زیست محیطی به شدت کاهش می یابد و برق امید می تواند با نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی و پرهیز از اسراف، موجب استفاده بهینه از منابع و بهره برداری از آن در بخش تولید و کشاورزی شود.
وی ادامه داد: با توجه به اجرای برنامه های موفق مدیریت بار، دولت برای اجرای طرحی در این زمینه و به منظور مدیریت مصرف مشترکان خانگی وارد عمل شد و در طرح برق امید مشترکانی که بتوانند خود را با الگوهای تعیین شده مطابقت دهند، از برق رایگان بهره مند خواهند شد، اما در صورتی که مصرف  بالاتر باشد، باید هزینه را به صورت کامل بپردازند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: هدف از اجرای این طرح مصرف درست و بهینه در بخش خانگی است و اجرای صحیح این طرح می تواند پیک سال آینده را نیز به صورت چشمگیری کاهش دهد.
علیزاده ادامه داد: رمز موفقیت طرح برق امید آگاه سازی مشترکان است و باید برای این کار از شیوه های نوین و مختلف موثر استفاده کرد.
وی افزود: صنعت برق قادر است تصمیم‌های بزرگی مانند کاهش تلفات، مدیریت مصرف و عبور از پیک را با همفکری، برنامه ریزی و پیگیری موثر با موفقیت به انجام برساند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان با تاکید بر اینکه در طرح برق امید فقط مشترکان خانگی شامل تحت پوشش قرار می گیرند، اظهارداشت: هر یک از مشترکان خانگی که در یکی از سه گروه کم مصرف، خوش مصرف و پُرمصرف تقسیم می شوند، می توانند با مدیریت مصرف خود در بخش مشترکان کم مصرف قرار گرفته و از تخفیف بیان شده برخوردار شوند.
علیزاده گفت: مشترکان علاوه بر کسب اطلاع از راهکارهای اصلاح مصرف برق و استفاده از مزایای کاهش تعرفه‌های پلکانی، می‌توانند با نصب پنل‌های خورشیدی در پشت بام منازل، بخشی از برق مورد نیاز خود را تامین کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =