استاندار مرکزی: هیات وزیران با ساخت یک واحد پتروشیمی در اراک موافقت کرد

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: هیات وزیران در نشست روز گذشته با حضور رئیس جمهوری با ساخت یک واحد پتروشیمی در شهر اراک موافقت کرد.

سید علی آقازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: پیشنهاد ساخت این واحد پتروشیمی موسوم به الوند از سوی استانداری مرکزی مطرح شد که در نشست اعضای هیات دولت در دوم مهرماه موافقت شد. 

 وی ادامه داد: هیات وزیران با صدور مجوز احداث پتروشیمی الوند در محدوده شعاع ۳۰ کیلومتری شهر اراک با رعایت الزام‌های محیط زیستی و دیگر قوانین و مقررات مربوط و مستثنا شدن آن از محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۳۰ کیلومتری شهر اراک موافقت کرد.

استاندار مرکزی اظهار داشت: ساخت این واحد پتروشیمی در اراک ضمن ایجاد اشتغال قابل توجه در اراک نقش مهمی در توسعه صنعتی و معرفی تولیدات دیگر صنایع این خطه خواهد داشت. 

آقازاده با اشاره به شعار سال و حمایت از نهضت رونق تولید افزود: استان مرکزی به عنوان پیشانی صنعت کشور و بهره‌مندی از حدود ۳ هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ باید در توسعه اشتغال پایدار کشور پیشتازی کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: یکی از اولویت های استان در بحث اشتغال و ایجاد ارزش افزوده تکمیل طرح های نیمه تمام است که می تواند ضمن جلوگیری از هدررفت سرمایه‌های موجود به رشد شاخص‌های اقتصادی نیز کمک کند.

۲ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند که استان مرکزی را در رمزه دومین قطب صنایع مادر تخصصی کشور قرار داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =