ترامپ نتایج انتخابات را ادامه دوره خود دانست

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر نتایج انتخابات را مورد تردید قرار داد و گفت نتایج انتخابات، انتقال قدرت نیست بلکه تداوم آن است.

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در نشست خبری خود در کاخ سفید، در پاسخ به این سوال که پس از انتخابات ۱۳ آبان آیا قدرت را واگذار خواهد کرد؟ افزود: ما مجبوریم ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. می‌دانید که من قویا نسبت به رای‌گیری شکایت داشته‌ام. آرا فاجعه‌بار هستند.

خبرنگار پرسید: اما مردم در حال نوشتن آرای خود هستند، آیا متعهد می‌شوید به شکل مسالمت‌آمیز قدرت را منتقل کنید؟

ترامپ ادامه داد: صریح باشیم، انتقالی وجود نخواهد داشت بلکه شما یکی می‌دانید که نتایج آرا ادامه (این دولت) است. هیچ کسی به اندازه دموکرات‌ها این را نمی‌داند.

گزینه دیوان عالی شنبه اعلام می‌شود

رئیس جمهوری آمریکا درباره اینکه آیا با باربارا لاگوا جایگزین احتمالی روث بیدر گینزبرگ قاضی متوفی دیوان عالی آمریکا دیدار کرده است یا خیر، گفت: او یکی از گزینه‌ها است اما برنامه‌ای برای دیدار با او ندارد.

ترامپ افزود: من در صحبت کردن با افراد هستم اما برنامه‌ای برای دیدار ندارم.

وی درباره گزینه احتمالی خود هم اظهار کرد: من نمی‎توانم به شما بگویم دموکرات‌ها قرار است چه کار کنند، اما نمی‌خواهم بگویم که آن شخص را هنوز انتخاب کرده‌ام اما می‌توانم بگویم همه این پنج نفر، زنان برجسته‌ای هستند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: شخصی که من قرار است او را معرفی کنم، بسیار عالی، کاملا درخشان، دانشجوی برتر آکادمیک برتر است. همه آنها بالاترین درجه اعتبار را دارند. شما می‌توانید در روز شنبه ببینید، نمی‌توانم تصور کنم که چرا دموکرات‌ها به این شخص رای نمی‌دهند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha