دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ۴۳ مبتلای جدید کرونا شناسایی کرد

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: ۴۳ نفر در ۴۸ ساعت گذشته با ابتلای قطعی به کرونا شناسایی شدند.

به گزارش ایرنا، نوید دانایی شامگاه چهارشنبه به رسانه ها در سمنان بیان کرد : در ۴۸ ساعت گذشته، ۴۳ مورد جدید مبتلا به بیماری کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان شامل سمنان، دامغان، مهدیشهر، سرخه، گرمسار و آرادان شناسایی شدند.

وی تاکید کرد : با شناسایی بیماران کرونایی ۴۸ ساعت گذشته شمار مبتلایان به این بیماری در شهرستانهای زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به عدد یکهزار و ۶۹۵ نفر رسید.

وی با تاکید بر اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی مهم ترین راه مقابله با این ویروس کرونا است، بیان کرد : سیر فزاینده بیماری کووید ۱۹  بسیار خطرناک است و شهروندان استان سمنان باید بیماری را جدی بگیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان یادآور شد : با شروع فصل پاییز، همراه شدن سایر بیماری های تنفسی با بیماری کرونا شرایط را سخت تر می کند و تنها راهکار جلوگیری از شیوع ویروس‌ها استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی شهروندان است.

بنا به گفته ظهر امروز سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۱۸۴ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۴ هزار و ۸۴۰ نفر رسید، ۲۴ استان کشور در وضعیت قرمز هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =