فرمانده مرزبانی ناجا: تمامی مرزهای کشور ایام اربعین بسته است

ایلام - ایرنا- فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری ایلامی با تاکید بر بسته بودن مرزهای کشور در ایام اربعین حسینی از زایران خواست از حضور در مرزها خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، سردار احمدعلی گودرزی شامگاه چهارشنبه در نشست کارگروه ویژه مرز استان ایلام با تاکید بر اینکه همه مرزهای کشور در ایام اربعین بسته است، اظهار داشت: با اعلام دولت عراق و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا همایش بزرگ اربعین امسال برگزار نمی شود. 

وی ضمن قدردانی از مدیریت استاندار ایلام در امور مرزی، افزود: در جلسات مختلفی که در وزارت کشور برگزار می شود شاهد بوده ام که استاندار ایلام تمام قد از منافع مردم استان دفاع کرده است.

فرمانده مرزبانی ناجا، استان ایلام را یکی از مهم ترین استان های کشور در دوران دفاع مقدس دانست و اضافه کرد: این دیار شهدای زیادی را در دفاع از ایران اسلامی تقدیم کرده است و امروز خوشحالم که استانداری متعهد چون سلیمانی دشتکی خدمتگذار این مردم است و اینجا لازم می دانم به خاطر حمایت های بسیار خوب ایشان در تامین امنیت مرز تشکر کنم.

سردار گودزی اظهار داشت: ایلامیان در دوران جنگ تحمیلی سلحشورانه و مردانه در مقابل دشمن متجاوز ایستادند، اولین تجاوز دشمن به خاک کشور در این استان صورت گرفت و اولین پیروزی های جنگ نیز در این دیار اتفاق و باید از مجاهدت ها و فداکاری های این مردم غیور و مرزدار قدردانی شود.

وی ادامه داد: عراق قبل از ۳۱ شهریور و شروع رسمی جنگ تحمیلی از فروردین سال ۵۸ عراق از منطقه تلخاب و تنگه حمام جنگ با گلوله باران پاسگاه های انتظامی شروع کرده بود که بر اثر آن ۷۴ نفر به شهادت می رسد و البته همین مستندات در استان ایلام باعث شد که صدام در سازمان ملل محکوم شود.

وی افزود: در اینجا یاد می کنیم از تمامی شهدای دوران دفاع مقدس به ویژه شهدای این دیار مقاوم و مرز دار و بر روان پاک همه آنها درود می فرستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha