۲ مهر ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۵۹
کد خبرنگار: 2188
کد خبر: 84052172
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۷ سمن جوانان در خراسان رضوی ثبت شده است

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: ۹۷ سمن توسط جوانان این استان ثبت و در حوزه‌های مختلف ورزش، فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی و کارآفرینی و ۱۵ مرکز مشاوره ازدواج تحت نظارت این اداره‌ فعالیت دارند.

اسماعیل حاجی آبادی چهارشنبه شب در مراسم آغاز به کار خانه جوان نیشابور افزود: پس از ادغام سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی توجه به حوزه جوانان کمتر شد ولی در چند سال اخیر شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه بوده‌ایم و طرح سرباز امریه یکی از این اتفاقات است که از این طریق سربازان می‌توانند ۶ ماه آخر را در سازمان‌های مردم نهاد سپری کرده و مهارت آفرینی و مهارت آموزی کنند.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته بیشتر اعتبارات به حوزه ورزش و کمتر به بخش اشتغال‌زایی جوانان اختصاص می‌یافت ادامه داد: پارسال ۷۰ میلیارد ریال برای اشتغالزایی جوانان استان در نظر گرفته شد که از این مبلغ ۵۰ میلیارد ریال جذب شد و هفته گذشته نیز طی تفاهنامه‌ای که با صندوق کارآفرینی امضا شد ۲۰ میلیارد ریال اعتبار کارآفرینی برای جوانان به این استان اختصاص یافت.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: از این محل هر سمن و جوان زیر ۳۵ سال که طرح قابل اجرا ارایه کند می‌تواند تا سقف سه میلیارد ریال تسهیلات دریافت کند و طی تفاهم‌نامه وزارت کشور با وزارت ورزش و جوانان  به هر یک از سمن‌ها نیز شناسه ملی اختصاص می‌یابد.
وی با بیان اینکه احداث خانه جوان طرقبه در دست مطالعه می‌باشد افزود: ۶ خانه جوان در شهرهای نیشابور، تربت‌جام، تربت‌حیدریه، سبزوار، قوچان و گناباد در حال احداث است که حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
حاجی آبادی ادامه داد: آغاز به کار خانه جوان نیشابور پیش از تکمیل ساختمان این خانه که به دلیل شیوع کرونا به تاخیر افتاد طرح ابتکاری و بسیار خوبی است که موجب سرعت بخشیدن به اجرای طرح‌های خلاقانه سمن‌های این شهرستان می‌گردد.
وی گفت: جوانان و سازمان‌های مردم نهاد بازوهای اجرایی توانمند برای دستگاههای اجرایی هستند و خروجی جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان‌ها در شناسایی و رفع مشکلات جوانان مانند اشتغال و آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر است و در این چارچوب با شناسایی نخبگان جوان استان اتاق فکری تشکیل می‌گردد که یاری رسان ما در حل مشکلات هستند.

زودتر از موعد مقرر به اهداف خود در افق ۱۴۰۰ رسیدیم

رییس اداره ورزش و جوانان نیشابور نیز گفت: برای افق ۱۴۰۰ آغاز فعالیت هفت سمن توسط جوانان نیشابور در قالب خانه جوان تعریف شده بود که امروز پیش از موعد به این هدف رسیده‌ایم.
محسن کاوه آهنگر افزود: هدف از آغاز به کار خانه جوان نیشابور پیش از تکمیل ساختمان آن این است که فعالیت‌های این سمن‌ها سریع‌تر شکل بگیرد و برای تکمیل خانه جوان نیشابور حدود ۱۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی ادامه داد: خانه جوان محلی برای تبادل افکار و عقاید جوانان است و برخی کارها توسط جوانان به قدری خوب انجام می‌شود که مایه فخر و مباهات است.

مرکز شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =