اردبیل  استان نمونه در توسعه طرح مشاغل خانگی می‌شود

اردبیل - ایرنا - معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: با استفاده از ظرفیت کاریابی‌ها و دفاتر تسهیل‌گری طرح توسعه مشاغل خانگی این استان به استان نمونه کشور در توسعه طرح مشاغل خانگی تبدیل خواهد شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ، بهرنگ کوهی در جلسه هماهنگی دفاتر تسهیل‌گری و کاریابی‌های استان اظهارداشت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی می‌تواند برای کارجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شغل مناسبی را ایجاد کند.

او سهمیه استان اردبیل از این طرح را ۲ هزار نفر ذکر کرد و افزود: با طرح توسعه مشاغل خانگی فرصت مناسبی برای اشتغال، توانمندسازی و معرفی ظرفیت‌های تولیدی استان فراهم شده است.

وی گفت: در این طرح که به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و توسط جهاد دانشگاهی اجرا خواهد شد، در سه فاز شناسایی، توانمندسازی و اتصال به بازار خواهیم توانست با ایجاد یک هم‌افزایی مطلوب و دخالت دستگاه‌های مرتبط با مشاغل خانگی، گام مهمی را برای رفع دغدغه بخشی از جامعه فراهم آوریم.

وی همچنین از تشکیل کارگروهی مجرب و علمی برای عملیاتی کردن هرچه بهتر این طرح خبر داد و اظهارداشت: با توجه به سبقه موفق این نهاد در اجرای طرح‌های محوله از سوی دستگاه‌های اجرایی، اجرای این طرح نیز اثربخش خواهد بود و به زودی فعالیت شوراهای راهبری و علمی طرح نسبت به بررسی وضعیت مشاغل خانگی در استان اردبیل نیز اقدام خواهد کرد.

وی ایجاد اشتغال را یکی از دغدغه‌های مهم در کشور خواند و تصریح کرد: امیدواریم این طرح بتواند به جامعه هدف استان کمک کند و این چرخه را به خوبی به حرکت درآورد که تحقق اهداف آن به همراهی و همکاری نقش آفرینان حوزه کارآفرینی و مشاغل خانگی نیاز دارد.

کوهی با بیان اینکه در این طرح امکان دستیابی به تولید و فروش برای ۲ هزار نفر وجود دارد، ادامه داد: خوداشتغالی، بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان خانواده‌ها و پیشگیری از ورود به چرخه حمایتی، استفاده از ظرفیت‌های خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و مولد و اتصال صاحبان کسب و کار به بازار هدف و بنگاه‌های پیشرو از مهم‌ترین اهداف کیفی این طرح است.

دبیر انجمن صنفی کاریابی‌های غیردولتی اردبیل نیز در این جلسه گفت: در حوزه کاریابی ها با خیل عظیم کارجویان مواجه هستیم که فقط برای احراز شغل ثبت‌نام کرده‌اند اما هیچ اتفاقی برای مهارت‌آموزی آن‌ها صورت نگرفته است که جهاد دانشگاهی می‌تواند به خوبی این خلاء را رفع کند.

مالک پناهی افزود: انجمن صنفی کاریابی‌های غیردولتی اردبیل آماده همکاری با دستگاه‌های متولی و همچنین جهاد دانشگاهی استان اردبیل در اجرای موفق این طرح است که در گام اول از طریق اطلاع‌رسانی و کمک به شناسایی و ثبت‌نام مشمولان می‌توان همکاری داشت.

وی با بیان اینکه اطلاعات طرح مذکور به همه کاریابی‌ها اعلام خواهد شد، افزود: امیدواریم با درک مناسبی از ضرورت اجرای این طرح، بتوان در فازهای مختلف کمک حال جهاد دانشگاهی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =