سوم مهر ۱۳۵۹/ حمله نیروهای بعثی به تاسیسات شرکت ملی نفت اهواز

تهران- ایرنا- در بعدازظهر سوم مهر ۱۳۵۹ خورشیدی، تاسیسات و لوله‌های گاز، نفت و آب شرکت ملی نفت منطقه اهواز توسط نیروهای بعثی مورد حمله قرار گرفت و بمباران شد.

چند روز پس از آغاز جنگ تحمیلی، رژیم بعث بیمارستان­ ها، پالایشگاه و اسکله ­ها و دیگر تاسیسات آبادان و اهواز را بمباران کرد و تعداد زیادی از مردم را به شهادت رساند و شماری را مجروح ساخت. بخشی از پالایشگاه آبادان در اثر اصابت موشک ­های عراقی دچار آتش سوزی شد. خبرگزاری جمهوری اسلامی در خبری می آورد:

«در ساعت ۱۴ و ۵۷ دقیقه امروز یک میگ عراقی تاسیسات و لوله های گاز-نفت و آب شرکت ملی نفت منطقه اهواز را در نزدیکی پادگان دقاقله این شهر بمباران کرد، فرمانده پادگان دقاقله اهواز بعداز ظهر امروز در تماس با خبرگزاری پارس در این شهر به طور ضمنی گفت: بر اثر این بمباران یک لوله نفت از سه قسمت آسیب دیده و دچار آتش سوزی شده که بلافاصله با بستن شیرهای نفت از جریان نفت به داخل این لوله ها جلوگیری شد و در حال حاضر بر اثر وجود نفت باقیمانده در لوله آتش سوزی ادامه دارد. ضمناً به لوله های آب و گاز نیز آسیب هایی رسیده است که با کمک و تلاش ماموران آتش نشانی اعزامی به منطقه آتش سوزی تا اندازه ای مهار شده است».

برگرفته از: آرشیو خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha