رییس جمهوری الجزایر خواستار اصلاح نهادهای سازمان ملل شد

تهران - ایرنا - "عبدالمجید تبون" رییس جمهوری الجزایر در در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل که به صورت وبینار انجام شد، گفت: ما خواستار اصلاح نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد هستیم.

به گزارش ایرنا از شبکه تلویزیونی الجزیره که سخنرانی تبون را پوشش می‌داد، وی افزود: نمایندگی عادلانه کشورها در شورای امنیت سازمان ملل باید تضمین شود.

رییس جمهوری الجزایر با اشاره تلویحی به عدم دخالت کشوری در امور کشورهای همسایه به خصوص لیبی افزود: سیاست ما مبتنی بر عدم مداخله در امور داخلی کشورها و احترام به حاکمیت آنها است.

وی تصریح کرد: الجزایر برای همگرایی برادران در لیبی تلاش کرده و از آنان خواسته است که به روند سیاسی با نظارت و حمایت سازمان ملل متحد بپیوندند.

تبون همچنین به موضوع فلسطین پرداخت و تأکید کرد: ما از ملت فلسطین، آرمان عادلانه آن و حقوق فلسطینی‌ها برای تشکیل یک کشور مستقل با مرکزیت قدس شریف، حمایت می‌کنیم.

رییس جمهوری الجزایر با بیان این که "تنها راه‌حل تحقق صلح، حل عادلانه مسأله فلسطین است"، خاطرنشان کرد: آرمان ملت فلسطین برای الجزایری‌ها یک موضوع مقدس و مادر تمام مسائل است

هفتاد و پنجمین نشست سران مجمع عمومی سازمان ملل دیروز (سه‌شنبه یکم مهرماه) با سخنان «ولکان بوزکر» رئیس ترکیه‌ای این مجمع و صحبت‌های «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در حالی آغاز شد که تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا، ساختمان منهتن نیویورک صف طولانی خودروهای دیپلماتیک و حضور یک به یک سران کشورهای جهان را به خود ندید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =