چهار طرح گردشگری در یزد به بهره‌برداری رسید

یزد - ایرنا- چهار طرح گردشگری روز پنجشنبه همزمان با سراسر کشور در تماس ویدئو کنفرانس با رییس جمهوری در استان یزد به بهره‌برداری رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد در مراسمی که به همین مناسبت به صورت نمادین در شهر میبد برگزار شد گفت: این طرحها شامل یک مجتمع گردشگری عمومی، مجتمع گردشگری خدمات رفاهی بین راهی و ۲ هتل است.

سید مصطفی فاطمی افزود: این طرح ها در شهرستان‌های یزد، میبد اشکذر و اردکان افتتاح شدند.

وی خاطرنشان کرد: طرح های یاد شده با سرمایه‌گذاری ۴۸۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و زمینه اشتغال ۱۰۵ نفر را فراهم کرد.

رییس جمهوری در آیین افتتاح این طرحها در تماس ویدئو کنفرانسی گفت: یزد یکی از قطب‌های مهم گردشگری کشور است و برای گردشگران داخلی و خارجی دارای جاذبه های بسیاری است.

دکتر حسن روحانی با اشاره به سختکوشی مردمان مومن استان یزد افزود: با این جاذبه های گردشگری، لازم است استان یزد را متنوع‌تر کنیم؛ نباید به بادگیرها، آتار تاریخی و کوچه های زیبای قدیمی  این خطه اکتفا کرد. 

وی اضافه کرد: بسیاری از جنبه های دیگر گردشگری در این استان وجود دارد و البته کویر یزد یکی جاذبه های بسیار مهم گردشگری در سطح جهان است. 

امروز  ۱۲ هتل، ۱۷ مجتمع اقامتی-گردشگری، ۲۳ واحد پذیرایی و سفره خانه سنتی، ۵ طرح تفریحی و سرگرمی و ۳۰ اقامتگاه بومگردی با سرمایه‌گذاری به ارزش هزار و ۶۸ میلیارد تومان با هدف اشتغالزایی برای ۱۷۴۶ نفر در ۹ استان کشور افتتاح شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =